مزوتراپی در اهواز

مزوتراپی یک روش زیبایی است که برای جوانسازی و رفع چروک پوست استفاده می شود. همچنین از این روش زیبایی و درمانی کم تهاجم برای رفع ریزش مو نیز استفاده می شود. در این پروسه تزریق موادی همچون ویتامین ، آنزیم ، هورمون و ترکیبات گیاهی که باعث جوانسازی پوست می شوند انجام می گردد و همچنین چربی های اضافی موجود در زیر پوست از بین می رود. دکتر پروین محمدی هر آنچه یک زیباجو پیش از انجام مزوتراپی در اهواز دارد را با کلامی ساده توضیح می دهد.

 

مزوتراپی - دکتر پروین محمدی

 

امروزه با کشف این موضوع که می توان با تزریق مواد و ترکیبات مشخص چربی را از بین برد استفاده از این پروسه برای لاغری و از بین بردن چربی های اضافه بسیار رواج پیدا کرده. کاهش سلولیت ، شکل دادن به بدن ، از بین بردن چروک ها و جوان سازی صورت از دیگر مزایای این روش درمای زیبایی می باشد. درضمن این روش در اروپا و آمریکا و کشورهایی مانند نیوزلند رواج بسیاری دارد.

مزوتراپی چیست؟

همانطور که گفته شد در این روش با استفاده از یک یا چند سوزن بسیار باریک مواد و ترکیبات به خصوصی در لایه های زیرین پوست و در نواحی تعیین شده به چربی های زیر پوستی شما تزریق می گردد. مواد تزریقی که برای هر بیمار استفاده می شود می تواند متفاوت باشد ، که وابسته به نیاز و ناحیه تزریق می باشد و توسط متخصص مربوطه آماده می شود. این ترکیب می تواند شامل مقادیر متفاوتی از مواد گیاهی ، ویتامین ، مواد مغذی ، آنزیم ها و هورمون ها و همچنین داروهایی مانند رگ گشا ، ضد التهاب های غیر استروئیدی و آنتی بیوتیک ها باشد.

دو مورد از مواد مزوتراپی هستند ، که در درمان سلولیت و کاهش چربی بدن بسیار موثر می باشند ، که ایزوپروترنول و لسیتین نام دارند. لسیتین ترکیبی است ، که در صفرا انسان یافت می شود و به صورت طبیعی وجود دارد. این ماده برای هضم چربی های خوراکی نیاز است درحالی که ایزوپروترنول یک عامل لیپولاکتیک می باشد ، که یک واکنش شیمیایی در بدن ایجاد می کند تا سلول ها و بافت چربی را در هم بشکند.

این تزریق می تواند در نواحی مانند صورت ، گردن ، سینه ، دست و چین خوردگی های پوست  انجام گردد. به طور کلی این پروسه نیاز به 3 الی 15 جلسه درمانی دارد ، که به صورت پراکنده در دو هفته به انجام می رسند. البته تعیین تعداد جلسات برای هر بیمار بسته به شرایط او به طور دقیق توسط بهترین دکتر مزوتراپی در اهواز تعیین می گردد.

روش های مختلف و تکنیک های تزریق در این پروسه

این درمان از طریق سه تکنیک قابل انجام است که عبارتند از تکنیک نقطه به نقطه ، تزریق در سطح پوست و تزریق گسترده. به لحاظ نوع ، این روش جوان سازی میتواند برای احیای مو ، قطع ریزش و افزایش رشد ، چربی سوزی در نواحی مختلف بدن و البته جوانسازی پوست مورد استفاده قرار بگیرد.

چگونه برای انجام مزوتراپی در اهواز آماده شویم؟

شما کمی قبل از انجام این پروسه با دکتر صحبت و مشورت های لازم را انجام می دهید تا انتظارات خود را با او در میان بگذارید و همچنین از کارهایی که باید انجام شود آگاه گردید. شما نیاز دارید تا از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی تا یک هفته قبل از پروسه تزریق بپرهیزید. دلیل این موضوع این است ، که داروهایی از این قبیل می توانند مقدار کبودی و خونریزی شما در هنگام انجام پروسه را شدیدا افزایش دهند. حتما نکاتی را که دکتر مزوتراپی در اهواز به شما گوشزد میکند را جهت آمادگی بهتر برای پروسه جدی بگیرید.

مزایای مزوتراپی

این پروسه می تواند مزایای زیادی وابسته به محل تزریق داشته باشد. این روش درمانی مشکلاتی بسیاری مانند چروک ، خراش های پوستی ، آفتاب سوختگی ، لک های پوستی و سلولیت را از بین میبرد. همچنین این روش درمانی به طور بخصوصی برای افرادی با مشکل کچلی و ریزش مو ، جهت جلوگیری از این موارد ، مورد استفاده قرار میگرد.

یکی دیگر از مزایای این پروسه بدون جراحی بودن و زمان ریکاوری بسیار کم آن می باشد. بر خلاف روش های تهاجمی جراحی که نیاز به بیهوشی عمومی دارند. ریکاوری آنها بسیار زمانبر و طولانی می باشد این روش تنها در چند قیقه انجام می شود و فرد می تواند مستقیما بعد از اتمام آن به زندگی روزمره خود بازگردد.

لازم به ذکر است ، که درمان مزوتراپی در اهواز روش بسیار کاربردی می باشد. دلیل آن نیز چند کاره بودن آن است از ریزش مو تا از بین بردن سلولیت و جوان سازی صورت همه این مشکلات با این روش قابل حل است. از سوی دیگر نیز این پروسه بسیار بی خطر و موثر است. همچنین سوزن های تزریق بسیار نازک هستند ، که درد و ناراحتی را به حداقل می رسانند و احتمال زخم و عفونت را از بین می برند. همچنین احتمال ایجاد عوارض بعد از اتمام آن بسیار کم می باشد.

 

مزوتراپی - دکتر پروین محمدی

 

در جلسات این پروسه چه اتفاقی می افتد؟

شما ممکن است در تمامی جلسات خود بی حسی را انجام ندهید. برای انجام این پروسه با استفاده از یکسری سوزن ماده مورد نظر به شما تزریق می شود ، که امکان دارد برای این کار از یک دستگاه استفاده شود تا مقدار زیادی تزریق پشت سر هم انجام گردد. عمق تزریق ها می تواد از 1 الی 4 میلیمتر وابسته به درمانی که انجام می دهید متغیر باشد.

بهترین دکتر مزوتراپی در اهواز هنگام تزریق به شما می تواند با یک زاویه ثابت این کار را انجام دهد یا به طور ناگهانی مچ خود را حرکت دهد. همچنین در نظر داشته باشید ، که هر تزریق مقدار بسیار کمی از ترکیبات تهیه شده را در پوست شما وارد می نماید تا آن را به خوبی در تمامی نواحی پخش کند. شما ممکن است از نتیجه گرفته شده راضی نباشید و مجبور به انجام چند دوره درمان برای دستیابی به نتیجه دلخواه خود شوید.

مراقبت مهم بعد از مزوتراپی در اهواز

بعد از انجام پروسه یکسری موارد هستند ، که باید به آنها توجه شود. شخصی که می خواهد این پروسه را انجام دهد نیاز دارد تا از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین قبل و بعد از انجام تزریق اجتناب کند. بعد از انجام تزریق هیچ مایعی تا 10 الی 15 ساعت بعد از آن نباید با نواحی تزریق در تماس باشد.

سعی کنید بعد از انجام این پروسه تا مدتی از پوشیدن لباس های تنگ بپرهیزید ؛ زیرا می توانند گردش خون را تحت تاثیر قرار دهند. در دو روز نخست بعد از مزوتراپی شخص نباید به بدن خود فشار وارد کند. همچنین تا 10 الی 15 ساعت بعد از انجام تزریق شخص نباید از هیچگونه لوازم آرایشی بهداشتی استفاده کند. درضمن باید از مصرف الکل ، کافئین ، دخانیات مانند سیگار و غذاهایی با پروتئین زیاد برای مدتی بعد از تزریق بپرهیزید.

اثرات جانبی

در اکثر مواقع در صورتی که متخصص کارآزموده ای را برای مزوتراپی در اهواز را انتخاب کنید و تمام موارد را برای انجام این پروسه رعایت کنید مشکلی پیش نمی آید و به طور کلی ریسک عوارض در این روش بسیار کم می باشد. در برخی موارد ممکن است ، که عوارضی مانند موارد زیر را تجربه کنید ، اما احتمال آن بسیار اندک می باشد :

  • درد
  • حساسیت
  • ورم
  • خارش
  • قرمزی
  • احساس گیجی

 

مزوتراپی - دکتر پروین محمدی

 

آیا مزوتراپی انجام دهیم یا خیر ؟

با اینکه این روش مدت ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است ، اما هنوز مدرک و توضیح علمی برای اثبات این که این روش جوابگو است وجود ندارد. با این وجود با استفاده از این پروسه جوان سازی پوست توانسته اند تا به امروز نتایج خوبی را بدست آورند و مشکل افراد را به خوبی حل کنند. همین موضوع خود نشان دهنده این مسئله است که این روش بسیار مناسب است و نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت. همچنین هنوز اندازه گیری به صورت استاندارد برروی اینکه مقدار ثابت هر ماده تشکیل دهنده ماده تزریقی مزوتراپی چقدر است انجام نشده ؛ زیرا هر پزشک با توجه به نیاز بیمار مقدار آنها را تغییر می دهد تا بتواند بهترین نتیجه را برای او رقم بزند و این مورد یک موضوع کاملا علمی و تخصصی می باشد. یکی از دلایلی که نباید به هر پزشکی برای انجام این پروسه مراجعه نمایید همین موضوع می باشد.

بسیاری از موارد مثبت نیز درباره این روش جوان سازی وجود دارد که باعث جذاب بودن آن می گردد. برخی از این موارد شامل بدون جراحی بودن ، کم تهاجم بودن آن ، عوارض کمتر و دوره نقاهت کوتاه می شوند. در صورتی که بخواهید درباره قیمت و ارزش مزوتراپی نیز بدانید این پروسه در چند جلسه تقریبا قیمتی نزدیک به پروسه های زیبایی که امروزه انجام می شوند می باشد ، اما در هر منطقه و با هر پزشک این هزینه متغیر و متفاوت است.

نقش مزوتراپی در درمان  آلوپسی آره‌آت 

آلوپسی آره‌آتا یک بیماری خود ایمنی است که باعث ریزش مو به شکل سکه ‌ای در نقاط مختلف سر و بدن می‌ شود. در این بیماری، سیستم ایمنی بدن به اشتباه به فولیکول‌ های مو حمله می‌ کند و باعث توقف رشد موها می ‌شود. علائم اصلی این بیماری شامل ریزش مو به صورت تکه‌ های گرد و کوچک است که ممکن است به طور ناگهانی ظاهر شوند. این وضعیت ممکن است به تدریج بهبود یابد یا به مناطق بیشتری گسترش یابد.

مزوتراپی یک روش درمانی است که در آن مواد مغذی ، ویتامین‌ ها ، مواد معدنی و داروهای خاص به طور مستقیم به پوست سر تزریق می‌ شوند. این روش می‌ تواند به درمان آلوپسی آره‌آتا روش‌های زیر کمک کند :

تحریک فولیکول‌های مو : مواد تزریقی می ‌توانند به تحریک فولیکول‌ های مو و بازگرداندن رشد موها کمک کنند. این تحریک باعث می ‌شود فولیکول‌ های خاموش دوباره فعال شوند و شروع به تولید مو کنند.

بهبود گردش خون : تزریق مواد مغذی به پوست سر می ‌تواند گردش خون را در ناحیه تحت درمان بهبود بخشد. افزایش گردش خون به رساندن مواد مغذی و اکسیژن بیشتر به فولیکول‌ های مو کمک می ‌کند ، که به نوبه خود می ‌تواند رشد مو را تقویت کند.

تقویت ساختار مو : ویتامین‌ ها و مواد مغذی تزریق‌ شده می ‌توانند ساختار مو را تقویت کنند و باعث شوند موها قوی‌ تر و سالم‌ تر رشد کنند.

در مجموع مزوتراپی با تزریق مستقیم مواد مغذی و دارو های مورد نیاز به پوست سر، می ‌تواند رفته رفته رشد موها را در مناطق تحت تأثیر آلوپسی آره‌آتا بهبود بخشد. این روش می‌ تواند به طور موثری با بهبود گردش خون و تقویت فولیکول‌ ها در درمان این نوع ریزش مو موثر باشد .

به طور میانگین چند جلسه تزریق نیاز است ؟

مقدار جلسات این پروسه بستگی به مشکلی دارد که شما قصد از بین بردن آن را داری. به طور میانگین پزشکان شش جلسه که به شکل برنامه ریزی شده در 2 الی 4 هفته پخش شده اند را پیشنهاد می نمایند. هرچند بهتر است برای دانستن برنامه دقیق خود با پزشک مشورت کنید و از او اطلاع بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حنانه
حنانه
11 ماه قبل

سلام خانم دکتر آیا حساسیت خاصی وجود داره که نتونیم به خاطرش مزوتراپی انجام بدیم ؟

Scroll to Top