مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی یکی از رایج ترین و مهم ترین مسایلی می باشد ، که ذهن بسیاری از داوطلبان این پروسه را درگیر خود می کند. دلیل آن نیز این است ، که برای هر فرد نتیجه پروسه و موارد آسیب زننده به آن بیش از هر چیز در هر پروسه اهمیت دارد. مخصوصا در صورتی که پروسه زیبایی مانند تزریق چربی باشد ، که تاثیر بسیاری برروی ظاهر و زیبایی فرد می گذارد. قبل از هر چیز لازم است تا اشاره ای به خود پروسه داشته باشیم و بعد از آن می توانیم به موضوع اصلی یعنی دوره ریکاوری بعد از تزریق چربی بپردازیم. همچنین در صورت هرگونه مشکل در دوره مراقبت های بعد از تزریق چربی در اهواز می توانید به بهترین جراح عمومی دکتر پروین محمدی مراجعه کنید.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی - دکتر پروین محمدی

 

این پروسه جهت جوان سازی پوست صورت انجام می شود. برای انجام آن پزشک با استفاده از لیپوساکشن چربی های موجود یا اضافه تر از حد استاندارد را از سایر نواحی بدن مانند دست ، پا و یا شکم خارج میکند بعد از آن با تصفیه و خالص سازی آن می تواند آن را برای تزریق و استفاده در این پروسه زیبایی آماده نماید. این عمل زیبایی با اضافه کردن حجم و چربی مورد نیاز به صورت ظاهر آن را جوان می کند ، اما موضوع مهم درباره این پروسه که مقاله ما نیز به آن ارتباط دارد مراقبت های بعد از تزریق چربی می باشد ، که ذهن بسیاری را به خود درگیر نموده است. همچنین این عمل برتری های خود را نیز دارد ، که شامل ارزان تر بودن از پروسه های مشابه ، ماندگاری زیاد نتایج آن و کم ضرر و عوارض بودن آن به دلیل تزریق ماده طبیعی موجود در بدن خود فرد می شود.

در ضمن این پروسه به طور کلی با استفاده از بیهوشی عمومی صورت می گیرد و به طور میانگین حدود یک ساعت زمان می برد. بعد از پروسه نیز دستورالعمل های مربوط به دوره نقاهت بعد از تزریق چربی برای شما شرح داده می شود و شما را در این زمینه راهنمایی می کنند. داروهایی نیز برای شما تجویز می گردد ، که باید طبق دستور پزشک مصرف نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

در ادامه به انتظاراتی که شما باید بعد از انجام این پروسه داشته باشید می پردازیم و با زمان بندی برای شما شرح می دهیم ، که چه اتفاقی می افتد.

 • هفته اول : در این زمان بعد از تزریق چربی شما شاهد ورم و کبودی خواهید بود. این موارد را هم در ناحیه تزریق در صورت خود و هم در ناحیه ای از بدن که چربی مورد استفاده از آن استخراج شده است مشاهده خواهید کرد. در دوره ریکاوری بعد از تزریق چربی شما می توانید ورم در این نواحی را با ماساژ دادن به صورت صحیح و ملایم کاهش دهید. این مورد در صورت استفاده از فیلرهای پوستی امکان پذیر نمی باشد و این یکی از برتری های این پروسه نسبت به سایر پروسه های زیبایی و جوان سازی صورت است .
  همچنین شما می توانید با استفاده از کمپرس یخ تورم در نواحی مورد نظر را کاهش دهید و به بهبود آنها کمک کنید . ضمنا در دوره مراقبت های بعد از تزریق چربی شما مقداری درد را تجربه خواهید کرد ، که بسیار ملایم می باشد و برای حل آن پزشک داروهای مسکنی را برای فرد تجویز می نماید تا با استفاده از آنها طبق دستور پزشک بتواند درد را کنترل کند. این تنها راهی است که درد را بعد از این پروسه کم و قابل تحمل کنیم ، البته نیازی نیست و تنها داروهایی که پزشک برای شما مشخص نموده است کافی می باشند.
 • هفته دوم : کاهش ورم و کبودی بعد از پروسه در این دوره مخصوصا در بازه بین 7 الی 10 روز بسیار سرعت می گیرد و بهبود آنها به مرحله نهایی خود می رسد. همچنین لازم به ذکر است ، که در هفته دوم مراقبت های بعد از تزریق چربی کبودی ها تقریبا از بین رفته اند ، اما مقداری از ورم ها همواره وجود دارند ، که آنها نیز به مرور زمان از بین خواهند رفت. ضمنا اکثر افراد با گذشت یک هفته می توانند به سر کار باز گردند ، اما این موضوع در هر فرد متفاوت است و برخی نیز نیاز به مقدار بیشتری استراحت و زمان برای ریکاوری می باشند.

بعد از تزریق چربی از چه کارهایی باید دوری کرد ؟

 • در صورتی که تزریق چربی از بدن به صورت انجام داه اید ، دقت کنید که تا فردای روز تزریق از آرایش و میکاپ کردن خودداری کنید
 • روی قسمتی که تزریق صورت گرفته دراز نکشید.
 • از ماساژ دادن و فشار وارد کردن به محل تزریق بپرهیزید.
 • انجام فعالیت های بدنی شدید را به بعد موکول کنید.
 • مصرف الکل
 • سیگار کشیدن
 • صاف خوابیدن (حتما بالش زیر سر خود بگذارید تا سر کمی بالاتر از سطح بدن قرار گیرد)

کاهش تورم بعد از تزریق چربی

یکی از عارضه های طبیعی که بعد از تزریق چربی چه به صورت و چه به بدن درگیر آن خواهید شد ، تورم محل مورد نظر است. برای کمک و تسریع روند برطرف شدن تورم:

 • حمام داغ ، سونا ، جکوزی ، آفتاب گرفتن و هر فعالیتی که شما را در معرض گرما زیاد قرار دهد ، تا زمان برطرف شدن کامل تورم ها ، ممنوع است ( حداقل تا 5 روز)
 • می توانید تا زمانی که مشکل خاصی ندارید از انتی هیستامین استفاده کنید.
 • محل ورم را با خاراندن و یا لمس بیش از حد تحریک نکنید.
 • می توانید از کمپرس های سرد برای 4 ساعت اول بعد از تزریق ( به مدت 10 دقیقه و با فواصل 10 دقیقه) کمک بگیرید.

مرابت بعد از تزریق چربی_دکتر پروین محمدی

نتیجه نهایی تزریق چربی

نتیجه نهایی از انجام تزریق چربی 6 ماه پس از انجام پروسه قابل مشاهده خواهد بود. در واقع بعد از اینکه بدن به طور کامل بهبود پیدا کرد و دوره ریکاوری تمام شد و بدن به شکل و فرم جدید خود خو گرفت ، می توان نتیجه نهایی را دید. در واقع در طی 1 الی 2 ماه اولیه بعد از تزریق ، چربی ها مشغول جای گیری در خانه جدیدشان هستند و شما بعد از حدود 2 ماه می توانید کم کم تغییرات را مشاهده کنید

دقیقا چه اتفاقی در دوره مراقبت های بعد از تزریق چربی می افتد ؟

همانطور که گفته شد کبودی ها و ورم ها بعد از این پروسه تا حدود دو هفته بعد از آن از بین می روند و تنها امکان دارد ، که مقدار کمی از آنها به جا بمانند. بنابراین می توان گفت که بیماران می توانند با گذشت دو هفته از پروسه خود با استفاده از مقداری آرایش برای زیبایی خود و پوشاندن تورم یا کبودی احتمالی در صورت بیرون بروند و به زندگی عادی خود بازگردند. همچنین لازم به ذکر است ، که برخی از بیماران مقداری تورم را تا هفته ها تجربه می نمایند ، که باید گفت در برخی افراد کاملا طبیعی می باشد و موضوعی نیست ، که دلیلی برای نگرانی ایجاد کند.

در ضمن این عوارض باقی مانده نیز با گذشت زمان و به زودی از بین خواهند رفت و با پایان دوره مراقبت های بعد از تزریق چربی ، صورت شما به ظاهر عادی و زیبایی که انتظار آن را داشتید می رسد. در این زمان است ، که شما می توانید نتیجه نهایی این پروسه زیبایی که به انجام آن اقدام نموده اید را مشاهده کنید. همچنین در زمان از بین رفتن آثار باقی مانده از تزریق چربی شما نیاز دارید تا صبور باشید و به دستورالعمل هایی که برای دوره نقاهت بعد از تزریق چربی در اختیار شما گذاشته شده است پایبند باشید. در ضمن باید توجه داشته باشید ، که در صورت ترکیب این پروسه با لیفت صورت و انجام همزمان آنها شما به مراقبت های بعد از تزریق چربی و به طور کلی دوره ریکاوری طولانی تری نیاز خواهید داشت.

هفت نکته مهم برای دوران ریکاوری بعد از تزریق چربی

بعد از اینکه پروسه تزریق چربی خود را انجام دادید رضایت شما از نتیجه دریافت شده به مقدار زیادی به دوران ریکاوری شما مربوط می شود. بنابراین شما باید به دوره نقاهت خود بعد از این عمل زیبایی اهمیت زیادی دهید تا بتوانید بهترین نتیجه و ظاهر زیبایی که انتظار آن را داشته اید را بعد از این پروسه و با گذشت دوره مراقبت های بعد از تزریق چربی دریافت نمایید و از ظاهر خود لذت ببرید.
برخی نکات هستند ، که با رعایت کردن آنها می توانید به این هدف دست پیدا کنید. این موارد عبارتند از:

 1. تا چند روز بعد از انجام پروسه هیچ گونه فشاری به نواحی که پروسه بر روی آنها انجام شده وارد ننمایید و از ماساژ دادن آنها خودداری کنید ، زیرا باعث حرکت چربی در زیر پوست و آسیب رسیدن به فرم آن می شود.
 2. برروی کمر خود بخوابید و از وارد کردن فشار با بالش یا هر شی دیگری به صورت خود خودداری نمایید.
 3. از انجام هرگونه فعالیت سنگین در دوره مراقبت های بعد از تزریق چربی خودداری نمایید و دوری کنید تا زمانی که پزشک به شما بگوید ، که انجام این دست از فعالیت ها موردی ندارد و برای شما مجاز می باشد.
 4. به مقدار کافی آب و مایعات بنوشید تا بدن خود را همیشه هیدراته نگهدارید.
 5. وزن خود را ثابت نگهدارید ، زیرا کاهش زیاد وزن می تواند حجم صورت و چربی موجود در آن را از بین ببرد. دلیل آن نیز این است ، که چربی از بدن خود شما استخراج شده و با سلول های اصلی شما تفاوتی ندارد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top