ماموپلاستی در اهواز

بزرگ بودن سینه ها اگر از حالت نرمال و طبیعی خارج شود ، نه تنها زیبا نبوده بلکه میتواند مشکلاتی را برای بانوان به همراه داشته باشد. در این وضعیت عمل کاهشی سینه بان نتم علمی ماموپلاستی از سوی جراح سینه به انجام می رسد تا بهبود مشکلات پیش آمده به سبب سایز بزرگ سینه ها کمک کند. جراحی سینه کاهشی که با عنوان ماموپلاستی کاهشی نیز شناخته می شود که یکی از عمل های زیبایی است ، که در ظاهر و زیبایی پستان ها بسیار اثر گذار می باشد. در این جراحی پوست ، چربی و بافت اضافه سینه برداشته می شود تا آن را کوچک کرده و به آن فرم بهتری بدهند. برای اطلاع بیشتر از این پروسه در صورتیکه متقاضی عمل هستید ، مقاله دکتر پروین محمدی را بخوانید.

 

ماموپلاستی - دکتر پروین احمدیان

 

این جراحی می تواند برای افرادی که سینه های بسیار بزرگی دارند اثر گذار باشد و ناراحتی ها آنها را بکاهد و به زیبایی آنها بی افزاید. همچنین انجام این عمل زیبایی در اکثر مواقع باعث افزایش اعتماد بنفس و روحیه و علاقه شخص به انجام فعالیت های فیزیکی می شود زیرا دیگر درباره ظاهر خود نگرانی و ترسی ندارد و احساس زیبایی می کند. در عین حال اگر شما قصد انجام ماموپلاستی در اهواز را دارید حتما با یک جراح حرفه ای مشورت کنید ؛ زیرا اول باید به خوبی درک کنید ، که چه چیز هایی شامل این جراحی می شوند و چه مراحل و مزایایی در انتظار شما هستند.

داوطلب مناسب ماموپلاستی

در صورت بیش از حد بزرگ بودن سینه ها شما نه تنها اعتماد به نفس خود را از دست می دهید و احساس نا رضایتی از ظاهر خود را دارید ، بلکه باعث ایجاد ناراحتی و محدودیت های فیزیکی بسیاری نیز می شود. بافت های اضافه سینه باعث تخریب توانایی شما برای داشتن یک زندگی فعال می گردد. ناراحتی از ظاهر و آگاهی از بد فرمی سینه ها ناشی از داشتن سینه های حجیم و آویزان می تواند به اندازه ناراحتی و درد های فیزیکی آزار دهنده باشد. شما داوطلب مناسبی برای ماموپلاستی در اهواز هستید اگر از شرایط زیر برخوردارید:

 • از نظر فیزیکی سالم هستید
 • انتظارات قابل قبول دارید
 • سیگار نمی کشید
 • این موضوع که سینه های بزرگی دارید شما را اذیت می کند
 • سینه های شما مانع برخی فعالیت های فیزیکی شما می شوند
 • شما در نواحی مانند گردن ، کمر و شانه درد دارید که دلیل آن وزن زیاد سینه های شما می باشد
 • پوشیدن سوتین باعث ایجاد فرو رفتگی و اثراتی بر روی شانه می شود
 • پوست زیر سینه شما دچار تحریک و حساسیت می شود

انتخاب جراح مناسب برای ماموپلاستی در اهواز

اگر تصمیم به انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه دارید انتخاب جراح مناسب می تواند مهم ترین تصمیم شما باشد. جراح مورد نظر شما در عین حال باید بتواند سینه شما را به گونه ای کوچک کند تا هم مشکلات فیزیکی شما حل شود و هم سینه های خوش فرم و زیبایی برای شما ایجاد کند. در عین حال باید در نظر داشته باشید که شکل آن باید همواره طبیعی و متناسب با بدن شما باشد. هنگام انتخاب و ملاقات با جراح ماموپلاستی در اهواز از آنها بخواهید تا نمونه جراحی ها و عکس های قبل و بعد عمل را به شما نشان دهند. همچنین سوال کنید که چند بار این پروسه را انجام داده و با چه فاصله زمانی بوده است. به طور کلی از تخصص آنها اطمینان حاصل کنید و درباره سوابق آنها اطلاعات کسب کنید.

آمادگی های قبل از ماموپلاستی

بعد از تحقیقات مهم راجع به جراحی برخی افراد می خواهند بدانند ، که قبل از انجام جراحی چه اتفاقی می افتد. پیش از انجام عمل کاهش سینه درخواست های زیر از شما صورت می گیرد:

 • انجام تست های آزمایشگاهی یا ارزیابی های پزشکی
 • داروهای خاصی مصرف کنید یا در مصرف داروهای خود تغییری ایجاد نمایید
 • یک عکس برداری با اشعه ایکس از سینه خود قبل و بعد از ماموپلاستی انجام دهید تا متوجه هر گونه تغییر در بافت سینه خود شوید
 • از سیگار کشیدن برای بهبود پس از عمل و کمک به پروسه جراحی دست بکشید
 • از مصرف آسپیرین ، دارو های ضد التهاب و محصولات گیاهی اجتناب کنید زیرا باعث افزایش خونریزی می شوند

یکی از موارد دیگری که توسط جراح ماموپلاستی در اهواز به شما اطلاع داده می شود محل انجام جراحی می باشد. این مکان می تواند هر گونه مرکز درمانی و یا بیمارستان تایید شده باشد. جراحی سینه می تواد برخی از توانایی های شما را تا یک مدت کوتاه بعد از جراحی محدود کند به همین دلیل شخصی را خبر کنید تا شما را به محل جراحی ببرد و به خانه بازگرداند و تا روز بعد از جراحی پیش شما بماند.

انواع روش های ماموپلاستی (کاهش سایز سینه)

جراحی کاهشی سینه تکنیک ها و انواع بسیاری دارد ، که یک جراح می تواند از بین آنها با توجه به خواسته بیمار و نتیجه مورد نظر و نوع سینه یکی از این روش ها را انتخاب کرده و استفاده کند. این تکنیک ها به دسته های زیر تقسیم می شوند:

برش دایره ای : یک الگوی دایره مانند دور سینه شما ایجاد و بریده می شود. در این نوع برش جای زخم ها باقی مانده و دائمی است ، اما معمولا زیر سینه بند و لباس شنا قرار می گیرند و قابل مشاهده نمی باشند.

لیپوساکشن برای کاهش سایز سینه : در برخی از موارد ماموپلاستی می تواند تنها با استفاده از لیپوساکشن انجام شود. مزیت های لیپوساکشن نسبت به سایر پروسه ها این است ، که در این روش زخم های ایجاد شده قابل مشاهده نیستند ، این پروسه کم تهاجم تر و کوتاه تر است و نتیجه آن ماندگار تر می باشد. اما لازم است بدانید این پروسه فقط در برخی افراد نتیجه دلخواه آنها را حاصل می کند. این روش برای افرادی که نیازمند یا خواهان تغییر کم تا زیاد در سایز سینه می باشند و کشسانی پوست مناسب دارند ، افتادگی سینه آنها بسیار کم تقریبا بدون افتادگی هستند و حجم بالای سینه آنها به دلیل وجود بافت بیش از حد چربی می باشد مناسب است و توصیه می شود. در صورتی که شما افتادگی سینه شدید ، کشسانی پوست کم ، سینه های نا متقارن و مقدار زیادی از بافت برای تخلیه دارید یکی دیگر از روش های ماموپلاستی زیر برای شما مناسب تر است و کار ساز خواهد بود.

برش عمودی یا آبنباتی : در صورتی که نیاز به کوچک سازی چشم گیر سینه دارید و مقدار بیشتری افتادگی سینه در شما دیده می شود ؛ این روش می تواند بسیار مناسب و کار ساز باشد. در این روش جراحی دو برش نیاز است ، یکی به صورت دایره ای در دور ناحیه اطراف نوک سینه و دیگری از زیر همان دایره به صورت عمودی تا ناحیه چین خوردگی زیر سینه انجام می شود تا تغییرات مورد نیاز در شکل و حجم سینه انجام گردد. این برش ها به جراح کمک می کند تا بتواند چربی ، بافت و پوست اضافه را خارج کند و تغییرات مورد نیاز را در حجم و سایز سینه ایجاد کند. همچنین می تواند مقداری سینه را بالا بکشد تا جوان تر به نظر برسند. در حالی که زخم های این روش بسیار آشکارند اما به راحتی قابل پنهان کردن با استفاده از سینه بند می باشند ، زیرا محدود به ناحیه زیر نوک سینه هستند.

برش T برعکس یا لنگری : این تکنیک ماموپلاستی نیازمند به ایجاد سه برش می باشد ، یک برش دایره ای دور ناحیه اطراف نوک سینه ، یک برش به صورت عمودی از زیر همان دایره تا چین خوردگی زیر سینه و دیگری به صورت افقی و به موازات خط زیر سینه انجام می شود. این روش جراح را قادر به انجام بیشترین مقدار تغییر در پارامتر های سینه می سازد بنابراین اگر شما نیاز به انجام مقدار زیادی از برداشتن بافت پستان یا تغییر چشم گیر در حجم و سایز آن دارید و یا از مشکلاتی مانند افتادگی یا نامتقارن بودن سینه ها رنج می برید این روش بسیار مناسب و کاربردی می باشد. زخم های ایجاد شده در این روش نیز مانند زخم های تکنیک عمودی می باشد ، با این تفاوت که یک برش افقی در زیر سینه به موازات خط زیر سینه ایجاد می شود. به گفته بهترین دکتر ماموپلاستی در اهواز هرچند زخم ها بعد از عمل با مراقبت های مناسب و لازم به صورت چشمگیری محو شده و تا یک سال بعد از جراحی مقدار کمتری قابل مشاهده خواهند بود. شما می توانید به راحتی با استفاده از لباس و پوشش های مختلف آن ها را پنهان کنید.

ریسک های ماموپلاستی

برخی از عوارض این جراحی مانند سایر عمل ها می تواند شامل خونریزی ، عفونت و واکنش بد به بیهوشی شوند ، اما برخی دیگر از ریسک ها و مشکلات آن عبارتند از:

 • کبودی ، که موقت می باشد
 • زخم و خراش
 • مشکل و سختی برای شیردهی
 • تفاوت ظاهری در اندازه ، سایز و حجم سینه چپ و راست
 • رضایت نداشتن از نتیجه
 • در برخی موارد از دست دادن نوک سینه و ناحیه اطراف آن یا از دست دادن حس در آنها

ماموپلاستی - دکتر پروین محمدی

تمام چیزی که نیاز است بعد از ماموپلاستی بدانید

تمام مدت زمان مورد نیاز برای انجام این پروسه 3 الی 4 ساعت می باشد. در طول این مدت تیم درمانی شما را تحت نظر خواهند داشت. پانسمان ها بعد از چند روز باز می شوند و بیمار نیاز به انجام مراقبت های خانگی دارد. یکسری آزمایشات مهم نیز وجود دارد که بعد از عمل انجام می شود تا اطمینان حاصل کنند که شما مشکلی ندارید. شما نیاز دارید تا در دوره نقاهت خود از لباس هایی استفاده نمایید که سینه ها را در موقعیت مناسب و بالا و در فرم دلخواه شما نگه می دارند تا از آن حمایت نمایند و به فرم گیری ثابت شدن آن کمک کنند. این موارد باید به مدت 4 هفته بعد از ماموپلاستی رعایت شوند البته شما می توانید بعد از یک هفته به کار و زندگی روزمره خود باز گردید.

در چند روز نخست باید از بلند کردن و کشیدن اجسام اجتناب کنید. در صورتی که به خود فشار وارد کنید ممکن است دچار تورم و حتی خونریزی شوید. بهتر است تا مدتی بعد از جراحی از یک سینه بند مخصوص استفاده نمایید تا تورم را به حداقل برسانید و ظاهر بهتری در سینه های خود ایجاد کنید. همچنین استفاده از سینه بند مخصوص به راحتی شما می افزاید. ضمنا بخیه های شما تا یک الی دو هفته بعد از ماموپلاستی با تصمیم و رضایت پزشک باز می شوند. در برخی موارد خاص نیز بعضی از بیمارها با مشکل مواجه می شوند و ممکن است تا یک ماه نتوانند به کار خود بازگردند ، اما این موارد بسیار نادر هستند.

همچنین پیشنهاد می شود و بهتر است که برای بهبودی کامل سینه ها به مدت شش ماه بعد از پروسه از آنها مراقبت کرده و به بهترین شکل تمامی اقدامات لازم را صورت دهیم. در این صورت می توانید بعد از دوره نقاهت به نتیجه دلخواه خود برسید و اندامی زیبا داشته باشید.

دلایل انجام ماموپلاستی

قبل از هر چیز همانطور که می دانید جراحی کاهش سینه برای افرادی انجام می شود که سینه های بسیار بزرگی دارند و این موضوع برای آنها مشکلات متعددی را به وجود آورده است. این مشکلات عبارتند از :

 • درد شدید در کمر ، گردن و شانه های فرد
 • ماندن رد خط سینه بند برروی شانه ها
 • تحریک و یا آسیب های پوستی
 • درد عصبی
 • ناتوانی در انجام برخی از فعالیت ها
 • همچنین باید بدانید برای افرادی با شرایط زیر انجام ماموپلاستی پیشنهاد نمی شود :
 • مصرف و اعتیاد به دخانیات
 • اضافه وزن بیش از حد
 • کسانی که نمی خواهند جای زخم برروی سینه آنها باشد
 • شما می توانید در هر سنی چه در نوجوانی و چه در سن بالا جراحی کاهش سینه را انجام دهید ، اما در سنین پایین امکان نیاز داشتن به جراحی دوم وجود دارد.

در نتیجه ماموپلاستی چه رخ خواهد داد ؟

همانطور که انتظار می رود جراحی کاهش سینه موفق می تواند درد را در نواحی بالای کمر ، گردن و شانه ها بکاهد و یا از بین ببرد. همچنین توانمندی فیزیکی شخص را شدیدا افزایش داده و به انجام فعالیت های ورزشی نیز کمک بسیاری می کند. ضمنا بعد از این جراحی شما اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری در زندگی روزمره خود خواهید داشت.

نتیجه این عمل بلا فاصله قابل مشاهده است ، اما باید برای از بین رفتن تورم و اثر زخم های به جا مانده از جراحی باید چند ماه صبر نمایید. همچنین به طور کلی نتیجه ماموپلاستی برای مدت طولانی به جا خواهد ماند ، اما همواره عواملی مانند افزایش سن ، بارداری ، افزایش یا کاهش وزن و غیره می توانند برروی سایز سینه اثر بگذارند و ممکن است دوباره به انجام این عمل نیاز پیدا کنید.

در حین ماموپلاستی چه میگذرد ؟

همانطور که میدانید اهداف و تکنیک های انجام این پروسه می توانند متفاوت باشند و با توجه به آنها پروسه میتواند تفاوت های خود را داشته باشد. به طور کلی جراحی شما می تواند شامل وقایع زیر باشد :

 1. انجام جراحی از طریق شکاف های ایجاد شده
 2. لیپوساکشن و خارج کردن چربی اضافه موجود در بافت سینه

جراحان نیز معمولا مراحل زیر را در ماموپلاستی دنبال می کنند :

 • برش هایی را در اطراف نوک سینه و زیر آن ایجاد می نمایند
 • بعد از آن بافت های اضافه چربی و پوست را از طریق آنها خارج می نمایند تا حجم سینه کم شود و به مقدار دلخواه برسد
 • تغییر شکل به حالت مورد نظر را در اطراف نوک سینه و خود پستان ایجاد نمایند
 • در پایان نیز جراح زخم های ایجاد شده را با بخیه میبندد ( بخیه ها میتوانند حل شونده در بافت بدن باشند یا نیاز به کشیده شدن داشته باشند )

به طور کلی نوک سینه در جراحی حفظ می شود ، اما در برخی موارد پزشک نیاز دارد که نوک سینه و اطراف آن را بردارد و در صورت نیاز یک نوک سینه جدید در پستان جایگذاری کند. همچنین جراح سعی میکند سینه ها را به فرم مشابهی برساند ، اما ممکن است سایز و شکل سینه ها به گونه ای تفاوت داشته باشد. سایز نوک سینه نیز کوچک تر خواهد بود. یکی از موارد مهم دیگر جای زخم ها می باشد که به مرور زمان کمرنگ تر می شوند ، اما به طور کامل از بین نمی روند. یکی دیگر از نکات مهم این است که جراح و یا تیم او موارد مرتبط و مهم در رابطه با مراقبت های بعد از ماموپلاستی ر بار دیگر به شما میگویند تا مرور شود و به بهترین شکل شما را راهنمایی می نمایند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خاطره
خاطره
2 ماه قبل

سلام خانم دکتر آیا انجام مامولاستی میتونه در میل جنسی یک بیمار هم تاثیر داشته باشه ؟

Scroll to Top