لیپوماتیک در اهواز

لیپوماتیک چیست؟ آیا تا به حال به تغییر در حجم شکم و اندام های خود فکر کرده اید؟ در این مقاله به بحث درباره یک روش بسیار عالی برای لاغری و زیبا سازی اندام شما خواهیم پرداخت. همانطور که شاید بدانید روش های بسیار زیادی برای از بین بردن یا استخراج چربی ها از طریق عمل های مختلف وجود دارد ، که هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند و نمیتوان به طور کلی به یکی از آنها برتری داد ، اما میتوانید با توجه به نیاز خود و مشورت با بهترین جراح عمومی در اهواز، خانم دکتر پروین محمدی ، روشی که بیش از بقیه مناسب می باشد را انتخاب کنید. امروز ما می خواهیم درباره این پروسه پیکر تراشی صحبت کنیم این روش به گونه ای به لیپوساکشن مشابه است ، اما از سوی دیگر تفاوت هایی دارد. این تفاوت ها در نتیجه ، ریکاوری و سایر عوامل تاثیر بسیاری دارند و تغییراتی ایجاد می کنند. در ادامه به موضوعات مختلف مربوط به این جراحی می پردازیم ، که به آن پیکرتراشی نیز می گویند. در صورتی که تصمیم به انجام لیپوماتیک در اهواز دارید می توانید به دکتر پروین محمدی مراجعه نمایید.

 

لیپوماتیک - دکتر پروین محمدی

 

اشخاص مناسب برای انجام لیپوماتیک

همانطور که گفته شد این عمل برای هر فرد نتیجه متفاوت و متغیر خود را دارد. بنابراین شما باید نسبت به نیاز و هدف خود این روش یا روش دیگر را انتخاب کند ؛ باید دقت داشته باشید که نتیجه صد درصدی و مشخص نیست و به عوامل بسیاری بستگی دارد. توجه داشته باشید ، که همیشه به دنبال جراحی نروید و همواره روش های بدون عمل لاغری مانند ورزش و رژیم را هم در مرحله اول امتحان کنید تا میزان رضایت خود را از انجام این روش ها نسبت به جراحی متوجه شوید . مخصوصا در دوران جوانی که شما می توانید راحت تر وزن خود را کاهش دهید ؛ بنابراین بهتر است که تا حد امکان انجام این جراحی ها را الویت خود ندانید ؛ زیرا می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. به تائید خانم دکتر پروین محمدی که بهترین جراح عمومی در اهواز می باشند، سن مناسب برای انجام لیپوماتیک بین 30 الی 50 سال می باشد.

انجام این عمل زییایی در دوران بلوغ به دلیل تغییرات دائمی و رشد بدن چندان پیشنهاد نمی شود.به علاوه افراد در سنین بالاتر که داوطلب انجام جراحی لیپوماتیک هستند، باید در نظر داشته باشند که به دلیل ضعیف شدن خاصیت کشسانی پوست ممکن است دچار افتادگی پوست در اندام های خود گردند. در صورت مصرف دخانیات بهتر است یک ماه قبل و بعد از انجام این جراحی از آن ها استفاده نکنید ؛ علاوه بر عوارض و ریسک هایی که برای شما به همرراه دارند ، پروسه بهبود شما را هم دچار مشکل می کنند.قبل از جراحی حتما با دکتر پروین محمدی در مورد سوابق مصرف داروهای مختلف و بیماری های خود صحبت کنید. بسیار اهمیت دارد که پزشک از شرایط شما اطلاع و آگاهی کامل داشته باشد. همچنین شما نباید در دوران شیردهی دست به انجام این پروسه بزنید ؛ زیرا داروهای بیهوشی می توانند از طریق شیر مادر وارد بدن نوزاد گردند و این مورد مشکل ساز خواهد بود. به طور کلی این عمل زیبایی تنها برای افرادی با سلامت کامل که از روش های طبیعی کاهش وزن نتیجه نگرفته اند مناسب می باشد.

چگونگی انجام لیپوماتیک در اهواز

لیپوماتیک برای زیبایی اندام و کاهش چربی بسیار مناسب بوده و از بی خطر ترین روش ها برای رسیدن به یک هیکل زیبا و بی نقص می باشد. تکنیک های این جراحی وابسته به روش مورد استفاده آن متفاوت خواهد بود ، اما نتیجه و پایه لیپوماتیک در هر روش یکسان است و تغییر نمیکند. در این روش برای استخراج چربی ها از لوله ای به نام کانولا استفاده می شود. سپس یک نیرو مکنده بسیار قوی چربی ها را به درون لوله می کشد تا تخلیه شوند و در عین حال لرزش ها و امواج فوق صوت نیز در لوله ایجاد می گردد تا بافت چربی را در هم بشکند و به تخلیه راحت تر آن کمک کند. شما می توانید پروسه لیپوماتیک را در اهواز و با مراجعه به دکتر پروین محمدی بدون مشکل انجام دهید.

قبل از انجام عمل چه اتفاقی می افتد ؟

قبل از انجام هر جراحی نزد بهترین جراح اهواز، نیاز به بررسی برخی از موارد و انجام اقدامات خاصی دارید. در جلسات قبل از انجام این عمل، پزشک و تیمش یکسری آزمایشات بر روی شما انجام می دهند و درباره اهداف و انتظارات شما بحث می کنند. همچنین درباره حساسیت ها و داروهای مضر برای شما یا سوابق بیماری شما سوال می پرسند تا خود را کاملا آماده نمایند. تمامی این موارد به همراه نتایج آزمایشات و صحبت های جسات مشاوره به دکتر پروین محمدی ، بهترین جراح لیپوماتیک در اهواز کمک می کند تا هنگام تجویز دارو و در حین انجام پروسه بهترین تصمیم را بگیرد و نتیجه عالی حاصل گردد.

برخی معتقدند که گرفتن تصاویر قبل از عمل و مقایسه آن ها با نتیجه می تواند کمک کند تا بیمار درک بهتری از تغییرات ایجاد شده پیدا کند. همچنین بهتر است در این جلسات تمامی سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد را بپرسید تا اطلاعات کافی بدست بیاورید. این کار به شما کمک می کند تا تصمیم درست تری درباره انجام لیپوماتیک بگیرید و دوره نقاهت آسان تر و سریع تری داشته باشید. مورد مهم دیگر درباره این جراحی دانستن مزایا و مضرات روش مورد استفاده است ؛ زیرا کمک می کند تا شما نگرانی نداشته باشید و با خیال راحت تنها به نتیجه فکر کنید.

سوالاتی که باید قبل از لیپوماتیک در اهواز از جراح بپرسید

همانطور که گفته شد پرسیدن سوال قبل از جراحی بسیار مهم می باشد زیرا شما را در تصمیم گیری درست یاری می کند. دانستن موارد مهم درباره جراحی می تواند به شما کمک کند تا از عوارض احتمالی جلوگیری کنید و در دوران ریکاوری مشکلی برای شما ایجاد نشود. در ادامه لیستی از سوالات که می تواند به شما کمک کند و باید از دکتر بپرسید را در اختیار شما قرار می دهیم. این سوالات عبارتند از:

 • جراح شما چقدر تجربه در انجام لیپوماتیک در اهواز دارد؟
 • آیا تمام شرایط مناسب عمل را دارید؟
 • از جراح خود درخواست نمونه کار کنید.
 • چه نکاتی برای گرفتن بهترین نتیجه مهم است؟
 • از چه روشی استفاده خواهد شد؟
 • چه نکاتی در دوران نقاهت اهمیت بالایی دارند؟
 • عوارض احتمالی این جراحی چیست؟
 • در صورت راضی نبودن شما از نتیجه چه اتفاقی می افتد؟

 

لیپوماتیک - دکتر پروین محمدی

 

چه اقداماتی باید قبل از لیپوماتیک انجام شود

همانطور که گفته شد جلسه ای قبل از این عمل برگزار خواهد شد ، که در آن درباره همه مشکلات و داروهای مصرفی شما سوال می شود و تست هایی بر روی شما انجام می گیرد. در هر صورت بجز این مورد اقدامات دیگری وجود دارد ، که باید قبل از جراحی انجام دهید تا به عوارض بعد از آن دچار نشوید و از ان ها در امان باشید. این فعالیت ها عبارتند از:

 • شب قبل از جراحی غذای سبک بخورید و روز عمل نیز ناشتا به محل کلینیک مراجعه کنید.
 • توصیه های دارویی پزشک را رعایت کنید.
 • شب قبل از انجام لیپوماتیک به حمام بروید.
 • تا یک ماه قبل از عمل از مصرف الکل و دخانیت بپرهیزید.
 • دو هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون دوری کنید.
 • شب قبل از جراحی خوب بخوابید تا در روز انجام آن از خستگی و استرس دور بمانید.

چه مراقبت هایی بعد از لیپوماتیک باید انجام شود؟

پس از عمل لیپوماتیک، مراقبت‌های زیر می‌توانند به بهبود و بازیابی مناسب کمک کنند:

 1. پوشیدن گن: پوشیدن گن هایی که توسط پزشک تجویز شده است، بهبود تورم و شکل‌دهی مناسب پس از عمل را تسهیل می‌کند.
 2. استراحت: پس از عمل، استراحت کافی و اجتناب از فعالیت‌های سنگین به بهبودی سریعتر کمک می‌کند.
 3. مصرف مایعات: مصرف مایعات به مقدار کافی برای جلوگیری از خشکی و کمک به تخلیه چربی‌های تخریب شده مهم است.
 4. درمان علائم ناخواسته: در صورت لزوم، استفاده از داروهای تجویز شده برای کاهش التهاب، درد یا سایر علائم پس از عمل توصیه می شود.
 5. تغذیه مناسب: رعایت یک رژیم غذایی سالم و متنوع کمک می‌کند تا بهبود سریعتری را تجربه کنید و نتایج عمل را حفظ کنید.
 6. پیگیری با پزشک: مراجعه منظم به پزشک برای بررسی وضعیت پس از عمل و راهنمایی برای مراقبت‌های بیشتر در صورت لزوم.
 7. شروع فعالیت‌های آرام و ورزش منظم: پس از مدتی و با راهنمایی پزشک، فعالیت‌های آرام مانند پیاده‌روی و ورزش منظم می‌تواند به بهبودی و کاهش وزن بیشتر کمک کند.

همچنین، هرگونه علائم جدی یا تغییر غیرعادی باید به پزشک اطلاع داده شود. اجرای دقیق راهنمایی‌های پزشک بعد از عمل لیپوماتیک می‌تواند به بهبودی سریعتر و حفظ نتایج موثرتر کمک کند.

مراحل و نحوه دقیق انجام لیپوماتیک

دستگاه مورد استفاده در این جراحی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شامل یک پمپ مکش و لوله کانولا که از استیل ضد زنگ ساخته شده است می باشد. پزشک با ایجاد برش های بین 2 الی 5 میلیمتری در نواحی مشخص شده کانولا را وارد بدن می کند و با حرکات دورانی این لوله بافت چربی را ریز و کوچک می کند و با مکش ایجاد شده توسط پمپ آن چربی را تخلیه می نماید. به طور کلی این عمل سه مرحله اصلی دارد:

 1. ابتدا فرد بیهوش می شود و منطقه مورد نظر برای درمان استریل می گردد.
 2. در مرحله بعد برش هایی که برای ورود کانولا هستند مشخص و ایجاد می شوند. همچنین در این بخش قبل از وارد کردن کانولا بی حسی موضعی انجام می شود تا از خونریزی شدید و بیش از حد جلوگیری شود.
 3. در مرحله آخر چربی ها با استفاده از ارتعاش در هم می شکنند و با استفاده از پمپ تخلیه می گردند.

آیا لیپوماتیک خطرناک است؟

این جراحی نه تنها خطری ندارد بلکه برای بدن مفید است زیرا تجمع زیاد چربی در بدن می تواند باعث ایجاد مشکلات و بیماری هایی مانند کلسترول و کبد چرب گردد. بنابراین با خارج کردن چربی های اضافه بدن شما از رخ دادن این بیماری ها پیشگیری خواهید کرد. همچنین مزیت دیگر آن که بسیار مهم است زیبا شدن اندام شما می باشد ، که باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می گردد. در هنگام انجام این پروسه از بیهوشی یا بی حسی موضعی بهره می برند تا شما هیچ دردی را احساس نکنید. درضمن بعد از جراحی درصورت سالم بودن تغذیه و سبک زندگی برای همیشه زیبا و سالم خواهید ماند. همه این موارد در بهترین حالت ممکن و در صورت انجام لیپوماتیک در اهواز توسط دکتر پروین محمدی امکان پذیر است.

آیا عمل لیپوماتیک بازگشت پذیر است؟

عمل لیپوماتیک معمولاً بازگشت پذیر نیست. این روش برای کاهش چربی‌های زیر پوستی به کار می‌رود و چربی‌هایی که تخریب شده‌اند، به طور دائمی از بین می‌روند. با این حال، اگر مراقبت از وزن مناسب و سبک زندگی سالم انجام نشود، چربی‌های جدید ممکن است در مناطق دیگری از بدن شکل‌گیری کنند یا چربی‌های بازمانده در مناطق قبلی افزایش یابند. بنابراین، برای حفظ نتایج بهتر، تغذیه مناسب، ورزش منظم و ادامه سبک زندگی سالم توصیه می‌شود.

 

لیپوماتیک_دکتر پروین محمدی

 

دوره نقاهت

دوران نقاهت پیکرتراشی دشوار نیست و با انجام دادن فعالیت های تعیین شده و رعایت نکات به درستی می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد و در بهبود شما موثر واقع شود. برخی از این فعالیت ها عبارتند از:

 • چند ساعت بعد از انجام این عمل کمی راه بروید، اما از فعالیت های سخت و سنگین بپرهیزید.
 • شما باید بعد از انجام پیکرتراشی رژیم غذایی خود برا تغییر دهید و تغذیه سالم را پیش بگیرید تا دچار اضافه وزن و چاقی مجدد نشوید.
 • تا یک ماه بعد از این عمل از مصرف الکل و دخانیات بپرهیزید.
 • در صورت انجام لیپوماتیک شکم باید تا 72 ساعت از نشستن خودداری کنید ؛ زیرا باعث ایجاد چروک و بد فرمی در پوست می شود.
 • حتما از گن های مخصوص استفاده نمایید ؛ زیرا از افتادگی پوست جلوگیری می کنند.
 • محل زخم های خود را تمیز نگهدارید.
 • حمام رفتن دو روز بعد از عمل مجاز می باشد ، اما تا چند هفته به استخر نروید.

تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک

بیایید با جزئیات بیشتر در مورد لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن صحبت کنیم. لیپوساکشن روشی است که در آن چربی از نواحی خاصی از بدن با استفاده از ساکشن برداشته شده و با نام های لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن نیز شناخته می شود، اما این دو یکسان نیستند. روش انجام لیپوساکشن به این صورت است که پزشک، جراحی را با قرار دادن یک لوله نازک در زیر پوست بیمار با برش های بسیار کوچک روی پوست انجام می دهد و سپس لوله را حرکت می دهد تا به مناطقی که چربی بیشتری دارند برسد.

لیپوماتیک، از سوی دیگر، یک دستگاه ایمن مورد تایید FDA است که برای انجام لیپوساکشن با حجم بالا به طور ایمن و موثر در هر قسمت از بدن و در عین حال دقت طراحی شده است. لیپواسکیپ نوعی لیپواسکالپتینگ است که در آن پزشک چربی های اضافی بدن را از بدن خارج می کند یا به قسمت های دیگر منتقل می کند تا بدن را لاغرتر و تغییر شکل دهد. همانطور که اشاره کردیم، تکنولوژی مورد استفاده در لیپوماتیک جدید و متفاوت از لیپوساکشن است و به همین دلیل استفاده آسیب بافتی کمتری در این روش ایجاد شده و درد کمتری به سراغ بیمار خواهد آمد.

خطرات لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن

با این اوصاف، مزیت لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن چیست؟ ازدست دادن خون کمتر، جای زخم و اسکار کمتر، با استفاده از این روش حاصل می شود. با مقایسه دوره ریکاوری و مراقبت های بعد از لیپوماتیک و لیپوساکشن، متوجه خواهید شد که دوره ریکاوری لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن به مراتب کوتاه تر است و معمولا افراد سریعتر بهبود می یابند و درد کمتری را احساس می کنند. بسته به مقدار چربی که باید برداشته شود، جراحی لیپوماتیک معمولاً دو تا سه ساعت طول می کشد و در طول مکش چربی ، به بافت های بدن آسیبی نخواهد رسید.

کلام آخر :

همه خانم ها به دنبال زیباتر شدن و بهتر کردن ظاهر و اندام خود هستند. برخی برای رسیدن به حالت ایده آلشان لیفت بازو، لیفت ران و یا جراحی هایی مانند ابدومینوپلاستی انجام می دهند. برخی زیباجویان که قصد دارند هیکل خود را به شکل یکدست و زیبا اصلاح کنند، لیپوماتیک را انتخاب می کنند که یک جراحی بی خطر و پر طرفدار است. شما می توانید تمامی این خدمات زیبایی را با خیال راحت نزد دکتر پروین محمدی، بهترین جراح عمومی در اهواز به انجام رسانید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top