لیپوساکشن در اهواز

لیپوساکشن یک روش جراحی می باشد ، که در آن با استفاده از مکش چربی های اضافه در نواحی مختلف بدن را تجزیه می نمایند. این مناطق بدن می توانند شامل مواردی ماند شکم ، ران ، باسن ، دست و گردن باشند. همچنین این روش نتنها باعث تخلیه چربی می شود بلکه اندام شما را فرم می دهد و زیبا می کند. نام های دیگر این پروسه لیپوپلاستی و پیکر تراشی هستند. به طور کلی تخلیه چربی به عنوان یک روش برای کاهش وزن محسوب نمی شود و جایگزین مناسبی برای کاهش وزن نیز نمی باشد ، که برای انجام آن می توانید به بهترین جراح لیپوساکشن اهواز در این زمینه دکتر پروین محمدی مراجعه نمایید.

 

لیپوساکشن - دکتر پروین محمدی

 

افرادی که شدیدا از چاقی رنج میبرند می توانند از طریق روش های دیگر مانند ورزش کردن ، رژیم سالم داشتن و غیره وزن خود را کاهش دهند. دلیل این مورد این است ، که لیپوساکشن برای این افراد و کاهش مقدار زیادی وزن مناسب نمی باشد و برای این موارد نتیجه نمی دهد. در صورتی که مقدار زیادی چربی را در یک ناحیه به خصوص از بدن داشته باشید این روش به شما کمک می کند ، اما اگر به طور کلی اضافه وزن زیادی دارید این روش برای شما مناسب نمی باشد.

دلایل انجام لیپوساکش

همانطور که گفته شد این روش برای از بین بردن چربی اضافه در نواحی از بدن که به روش هایی مثل ورزش یا رژیم پاسخی نشان نمی دهند مناسب می باشد و می تواند به شخص برای از بین بردن این مشکل کمک کند. برخی از این بخش ها که لیپوساکشن در آنها انجام می شود. عبارتند از:

 • ناحیه شکمی
 • بالای دست یا همان بازوها
 • باسن
 • ساق و مچ پا
 • کمر و سینه
 • ران ها
 • گردن و چانه

همچنین لازم به ذکر است ، که در برخی موارد مانند ژنیکوماستی در مردان از این روش برای تخلیه چربی ها در سینه نیز استفاده می شود. شما می توانید برای انجام لیپوساکشن در اهواز جهت درمان ژنیکوماستی نیز به دکتر پروین محمدی مراجعه نمایید. زمانی که شما وزن اضافه می کنید سلول های چربی بزرگتر می شوند. این جراحی مقدار سلول های چربی را در یک ناحیه خاص و مورد نظر شما کاهش می دهد. مقدار و تعداد سلول های چربی که خارج می شوند به ظاهر آن ناحیه و حجم موجود در آن بستگی دارد. نتیجه این پروسه تقریبا همیشگی است ، اما تا زمانی که وزن شما با مقادیر زیاد تغییر نکند شکل و نتیجه این جراحی مانند روز اول خود خواهد ماند.

بعد از لیپوساکشن پوست خود را با شکل جدید بدن یکی می کند. در صورتی که مقدار و توانایی کشسانی پوست شما به مقدار کافی باشد. بعد از مدتی کاملا یکنواخت و هموار به نظر خواهد رسید و به یک شکل قابل قبول و عادی در ظاهر اندام خود دست پیدا خواهید کرد. در صورتی که پوست شما نازک و ضعیف باشد و قدرت کشسانی کافی نداشته باشد. در این صورت آن ناحیه از بدن شما دچار افتادگی پوست می شود و شل می ماند. این روش نمی تواند به شما در حل مشکلات ظاهری و سطحی در پوست کمک کند. همچنین نمیتواند علامت های کشیدگی برروی پوست را از بین ببرد. برای انجام این پروسه شما نیاز دارید تا از سلامت کامل فیزیکی برخوردار باشید و به بیماری یا مشکلی که به این پروسه آسیب بزند و ریسک عوارض آن را بالا ببرد مبتلا نباشید.

ریسک های جراحی لیپوساکشن

مانند تمام جراحی ها در زمینه های مختلف این پروسه نیز خطرات و ریسک های مربوط به خود را دارد. ریسک های عادی این پروسه خونریزی ، واکنش به بیهوشی و غیره هستند. سایر عوارض این پروسه عبارتند از:

 • موارد غیر عادی در ظاهر: شما ممکن است برآمدگی ها و بخش های موجی که می توانند بر اثر تخلیه نامناسب چربی ، کشسانی بد پوست و یا زخم ها باشند را مشاهده کنید. همچنین احتمال دارد ، که این مشکلات به صورت دائمی باشند و دیگر از بین نروند.
 • تجمع مایعات: تجمع موقتی مایعات زیر پوست که به آنها سیروماز می گویند. در برخی موارد نیاز است ، که با استفاده از یک سوزن آنها را تخلیه نمایید.
 • بی حسی: امکان دارد ، که در نواحی درمان شده به صورت دائمی یا موقت بی حسی را تجربه نمایید. همچنین ممکن است ، که اعصاب در نواحی مورد نظر تحریک شوند. پزشکان برای انجام لیپوساکشن در اهواز و سایر مناطق ایران از روش های یکسان برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می کند و این مورد به مکانی که پروسه را در آن انجام می دهید مربوط نیست.
 • عفونت: عفونت های پوستی خیلی احتمال کمی دارند ، اما امکان دارد رخ دهند. در صورتی که یک عفونت پوستی شدید رخ دهد می تواند تهدید بسیار جدی و خطرناکی برای شما باشد.
 • سوراخ درونی: در برخی موارد و با احتمال رخ دادن بسیار کم ممکن است ، که در صورت فرو رفتن بیش از حد لوله مورد استفاده در لیپوساکشن یکی از ارگان های داخلی بدن سوراخ شود یا آسیب ببیند. در صورت رخ دادن این عارضه نیاز به انجام یک جراحی اضطراری می باشد تا با انجام آن ناحیه و ارگان آسیب دیده را بررسی و درمان نمایند.
 • بسته شدن رگ توسط چربی: در برخی موارد امکان دارد ، که یک تکه چربی جدا شده و به یکی از رگ های خونی وارد شود. بعد از آن ممکن است آنها به ریه یا مغز منتقل شود. در این صورت می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی گردد.
 • مشکلات کلیه و قبلی: در انجام این جراحی مایعات درون بدن جا به جا می شوند ، که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در قلب و کلیه شود.

چگونه برای این پروسه آماده شویم

قبل از انجام لیپوساکشن در اهواز درباره تمام محصولات پزشکی و داروهایی که از آنها مصرف میکنید با دکتر پروین محمدی مشورت نمایید و به او اطلاع دهید. پزشک به شما توصیه می کند ، که از مصرف یکسری داروهای خاص مانند رقیق کننده های خون و یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی را کنار بگذارید. این کار را باید یک هفته قبل از انجام پیکرتراشی در اهواز انجام دهید. همچنین یکسری تست ها از شما گرفته می شود.

درصورتی که بخواهید مقدار کمی چربی را خارج نمایید می توانید لیپوپلاستی در اهواز و یا سایر مناطق را در یک مطب یا کلینیک نیز انجام دهید. در صورتی که می خواهید مقدار زیادی از چربی را خارج کنید و یا لیپوساکشن را در کنار یک پروسه دیگر به طور ترکیبی انجام دهید. نیاز دارید تا برای آن به بیمارستان مراجعه کنید. در هر صورت شما نیاز دارید تا شخصی را پیدا کنید و از او بخواهید ، که شما را بعد از اتمام جراحی تا منزل ببرد و حداقل تا 24 ساعت بعد از پروسه با شما بماند.

 

لیپوساکشن - دکتر مریم احدیان

 

مراحل انجام جراحی لیپوساکشن

انتخاب و مشاوره با جراح :
اولین و مهم ‌ترین قدم ، انتخاب بهترین جراح است. دکتر پروین محمدی متخصص جراحی عمومی با سال‌ ها تجربه در زمینه لیپوساکشن و دیگر زمینه‌ های درمانی ، خدمات جامع و با کیفیتی را به بیماران خود ارائه می ‌دهد. ایشان با بهره‌ گیری از جدید ترین تکنیک‌ ها و تجهیزات پزشکی ، بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان می ‌آورند. در جلسات مشاوره با دکتر محمدی ، ایشان شما را معاینه می ‌کند ، به انتظارات شما گوش می ‌دهد و در صورت نیاز ، برای شما آزمایشاتی تجویز می ‌کند تا از سلامت و آمادگی شما برای عمل لیپوساکشن اطمینان حاصل نماید.

انتخاب روش لیپوساکشن :

روش‌ های مختلفی برای انجام لیپوساکشن وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. دکتر محمدی با توجه به شرایط شما ، مناسب ‌ترین روش را انتخاب می ‌کند. برخی از روش ‌های رایج لیپوساکشن عبارتند از :

 • لیپوساکشن تامسنت : این روش با استفاده از محلول نمکی ، آدرنالین و لیدوکائین چربی ‌ها را شل می‌ کند و سپس با استفاده از دستگاه مکنده چربی‌ ها را خارج می ‌کند.
 • لیپوساکشن اولتر اسونیک : در این روش از امواج صوتی برای شکستن چربی‌ ها استفاده می‌ شود و سپس چربی‌ های شکسته شده با دستگاه مکنده خارج می ‌شوند.
 • لیپوساکشن لیزر : در این روش از لیزر برای ذوب کردن چربی ‌ها استفاده می‌ شود و سپس چربی‌ های ذوب شده با دستگاه مکنده خارج می ‌شوند.

بی‌ حسی ، انجام عمل و بخیه زدن :
لیپوساکشن می‌ تواند تحت بی‌ حسی موضعی، بی‌ حسی منطقه ‌ای یا بیهوشی عمومی انجام شود.
جراح برش‌ های کوچکی در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌ کند و سپس لوله توخالی را وارد بدن می ‌کند. با استفاده از دستگاه مکنده ، چربی‌ ها از طریق لوله خارج می‌ شوند.
و در نهایت پس از خارج کردن چربی‌ ها ، برش ‌ها با بخیه بسته می ‌شوند.

بعد از این پروسه چه انتظاری باید داشته باشیم

انتظار مقداری درد ، ورم و کبودی را بعد از انجام این پروسه داشته باشید. پزشک برای شما داروهایی تجویز میکند تا بتوانید با استفاده از آنها درد و عفونت بعد از جراحی را کنترل نمایید. بعد از این پروسه امکان دارد ، که بهترین جراح لیپوساکشن در اهواز زخم های شما را باز بگذارد یا درین هایی برای تخلیه مایعات و ترشحات اضافه از بدن قرار می دهد. اکثر افراد نیاز به استفاده از گن های بسیار تنگ دارند تا فرم و حالت آن را بعد لیپوساکشن حفظ کنند و تورم را کاهش دهند. شما نیاز دارید ، که این گن های مخصوص را برای چند هفته استفاده نمایید. شما نیاز دارید تا چند روز استراحت کنید قبل از اینکه به سر کار خود باز گردید. همچنین حدود چند هفته زمان می برد تا بتوانید تمام فعالیت های روزمره خود از جمله تمرین کردن را از سر بگیرید.

چه کسانی داوطلب مناسبی برای لیپوساکشن هستند ؟

به طور کلی این جراحی نیز مانند سایر پروسه ها نیازمند داشتن یکسری شرایط خاص هستند و در صورتی که یک شخص بخواهد بدون هیچگونه مشکل و خطری این پروسه را پشت سر بگذارد باید این شرایط را دارا باشد. برخی از این موارد که در نتیجه عمل شما نیز موثر خواهند بود عبارتند از :

 • افراد بالغی با حداقل وزن میانگین و استاندارد یا بالا تر از ان
 • کسانی که حجم خوب عضلانی و پوست سالم و با خاصیت کشسانی خوب دارند
 • افراد بالغی که از سلامت عمومی کاملی بخوردارند
 • در صورتی که یک شخص چربی های اضافه ای داشته باشد که با ورزش و رژیم از بین نرفته و ظاهر و اندام شما را خراب می کنند
 • افرادی که سیگار مصرف نمی کنند و به هیچگونه دخانیات اعتیاد ندارند
 • کسانی که انتظارات واقع بینانه و منطقی از لیپوساکشن دارند

به طور کلی این موارد استانداردهای کلی هستند که یک فرد برای اقدام به انجام این جراحی نیاز دارد و باید آنها را داشته باشد. همچنین پزشک همین موارد و برخی نکات دیگر را قبل از انجام این عمل مورد بررسی قرار داده و به شما می گوید که آیا به طور کلی برای این پروسه مناسب هستید یا خیر.

 

لیپوساکشن -دکتر پروین محمدی

 

چه کسانی باید از انجام جراحی لیپوساکشن خودداری کنند ؟

باید دقت داشته باشید که در مقابل موارد استاندارد برای یک پروسه یکسری از شرایط و نکات هستند که باعث می شوند یک عمل برای شما گزینه درستی نباشد و در صورت انجام آن دچار مشکلات مختلف شوید یا به نتیجه دلخواه خود نرسید. در ادامه به برخی از این شرایط خواهیم پرداخت :

 • کمبود وزن دارید و برای این پروسه وزن و حجم کافی ندارید
 • نمره میانگین BMI شما زیر 25 است
 • انتظارات و خواسته های شما از عمل لیپوساکشن صحیح و منطقی نیست
 • کیفیت پوست خوبی ندارید و پوست شما مناسب این جراحی نمی باشد

ماندگاری لیپوساکشن چه مدت می باشد؟

جواب بسیار ساده است، فرایند لیپوساکشن به برداشتن بخشی از چربی های اضافی و مزاحم  بدن شما می پردازد و یک پروسه لاغری نیست و در صورتی که برنامه غذائی و رژیم مناسبی نداشته باشید یا عادات بد غذائی خود را ادامه دهید بدون شک ، جراحی شما عمر زیادی نخواهد داشت؛ در واقع ماندگاری این جراحی به مراقبت و پیگیری هر فرد بستگی دارد.

آیا امکان برگشت چربی بعد از جراحی وجود دارد؟

همان طور که حتما از مطالب بالاتر درک کرد اید، لیپوساکشن بخشی از چربی های بدن را با هدف بهبود ظاهر بر می دارد و این تغییر جنبه یک تغییر دائمی را نداشته و در صورت بی ملاحظگی فرد ، امکان بازگشت چربی ها وجود دارد. دلیل اینکه همواره در مراقبت های بعد از لیپوساکشن بر ورزش و برنامه غذائی مناسب تاکیدی زیادی می شود، همین موضوع است.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

هرچند راه های زیادی برای لاغری وجود دارد و می توان هر کدام را که بیش از بقیه متناسب با هدف و شرایط ما می باشد را انتخاب کرد ، اما همین اپشن های زیاد ممکن است باعث گیج شدن فرد شود. از جمله سوالاتی که مراجعان از پزشک جراح خود می پرسند این است که بهتر است لیپوماتیک انجام دهند یا لیپوساکشن؟ یا اصلا تفاوت لیپوساکشن با لیپوماتیک چیست؟

لیپوساکشن به صورت اختصاصی ، بیشتر بر قسمت های شکم ، بازو ، باسن و ران ها و گردن انجام می شود ؛ به این صورت که پزشک با ایجاد برش های ریز یک لوله ی باریک را به داخل پوست وارد کرده و با حرکت دادن این لوله به سمت قسمت های مورد نظر موجب خرد شدن و در هم شکستن چربی ها و سپس خارج کردن این چربی های شکسته شده می شود.

لیپوماتیک ، برای انجام لیپوساکشن با حجم بالا ولی به صورت ایمن ، موثر و با دقت بالا برای قسمت های مختلف بدن طراحی شده است. در واقع تفاوت این دو بیشتر در روش تکنولوژی هاییست که استفاده می کنند . برای اینکه بدانید کدام روش بیشتر از دیگری برای شما مناسب می باشد ، بهتر است از پزشک متخصص مشاوره بگیرید. در این راستا دکتر پروین محمدی ، به عنوان بهترین جراح عمومی اهواز می تواند راهنمایی های مفید و تخصصی در اختیارتان قرار دهد و با توجه به تخصص و مهارت کافی ، ضمن انتخابی مناسب ترین روش برای شما ، بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان آورد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top