همه چیز درباره لیفت سینه در اهواز

لیفت سینه یک جراحی زیبایی برای زنان است ، که از ظاهر و حالت سینه خود راضی نیستند و می خواهند به طور دلخواه در آن تغییر ایجاد کنند. شما در صورت داشتن سینه های افتاده به دلیل پیری یا هر علت دیگری می توانید با انجام این جراحی مشکل خود را حل کنید. نام دیگر لیفت سینه ماستوپکسی می باشد. از مزایا دیگر این جراحی افزایش زیبایی ظاهری و ایجاد اعتماد به نفس در شخص می باشد. خود این جراحی به تنهایی نمیتواند اندازه سینه را تغییر دهد ، اما میتوان آن را به همراه حجم دهی یا کاهش حجم سینه انجام داد تا اندازه سینه نیز قابل تغییر طبق نظر شما باشد. پس اگر متقاضی عمل پستان در اهواز هستید ، مقاله دکتر پروین محمدی را دنبال کنید.

 

لیفت سینه - دکتر پروین محمدی

 

از اهداف اصلی این جراحی می توان به جوان سازی و بالا کشیدن سینه های افتاده است ، که یک مشکل بسیار رایج می باشد و از دلایل ایجاد آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بارداری
 • شیردهی
 • تغییرات وزن
 • افزایش سن
 • جاذبه
 • مشکلات موروثی

دلیل انجام لیفت سینه

در طول عمر سینه ها تغییر می کنند. گاهی فرم خود را از دست می دهند و گاهی خاصیت کشسانی آن ها از بین می رود و بعد از کشیده شدن به حالت قبلی خود باز نمی گردند. سینه‌ ها با افزایش سن دچار افتادگی می ‌شوند و حالت سفت و فرم مناسب خود را از دست می ‌دهند. دلایل زیادی برای ایجاد این تغییرات در سینه وجود دارد ، که عبارتند از:

بارداری : در طول بارداری نوارهای بافتی که درون سینه هستند و آن ها را نگه می دارند دچار کش آمدگی می شوند ، که به دلیل پر و سنگین تر شدن است. رباط ‌هایی به نام لیگامان کوپر در پستان وجود دارند ، که سبب بالا ماندن پستان می ‌شود. این رباط‌ ها در دوران بارداری با پرشدن و سنگینی سینه‌ ها کشیده ‌می ‌شوند که پس از بارداری موجب افتادگی سینه‌ ها می ‌شوند. بعد از بارداری شما دچار افتادگی سینه خواهید گشت و این مشکل چه شیردهی انجام دهید چه نه ممکن است اتفاق بیفتد.

تغییرات وزن : تغییر وزن می تواند باعث کشیدگی پوست سینه شود و خاصیت کشسانی و ارتجاعی آن ار نیز از بین ببرد.

جاذبه : به مرور زمان جاذبه باعث می شود که مفاصل سینه کش آمده و دچار افتادگی شوند. لیفت سینه می تواند جلوی افتادگی سینه را بگیرد و جایگاه نوک سینه را بالا بیاورد. این جراحی باعث بالا آمدن نواحی اطراف سینه نیز می گردد. احتمال دارد اندازه ناحیه دور سینه کاهش یابد تا با ظاهر جدید سینه در تناسب باشد. در آخر باید گفت که جاذبه زمین طی گذشت زمان کشیدگی و افتادگی را در سینه‌ ها ایجاد می کند که با افزایش سن کاملا طبیعی می باشد.

بهترین کاندیدای لیفت سینه در اهواز 

 • دچار افتادگی سینه شده اید ، سینه شما حجم و فرم خود را از دست داده است و تخت تر و کشیده تر شده هنگامی که سینه حمایت نمی شود نوک سینه شما به زیر چین و چروک ها می رود.
 • نوک سینه و ناحیه اطراف آن به سمت پایین هستند.
 • مقدار ناحیه دور نوک سینه از تناسب با سینه شما خارج شده است.
 • یکی از سینه ها از دیگری پایین تر است.

لیفت سینه برای همه مناسب نمی باشد. اگر برنامه دارید که درآینده باردار شوید ، بهتر است پروسه عمل خود را عقب بی اندازید ؛ زیرا عوارض بارداری و بعد از بارداری و تغییرات آن بر روی سینه می تواند نتیجه لیفت پستان را از بین ببرد. شیردهی یکی دیگر از عوامل از بین رفتن نتیجه لیفت می باشد ، اما تاثیر آنچنانی ندارد و مشکل مهمی که ایجاد می کند کاهش تولید شیر و کافی نبودن آن است. در حالی که این جراحی بر روی همه سینه ها قابل انجام است ، اما بر روی سینه های کوچک تر ماندگاری بیشتری دارد ؛ زیرا سینه های بزرگ تمایل به افتادگی دوباره به دلیل وزن زیاد را دارند.

 

لیفت سینه - دکتر پروین محمدی

 

انتخاب جراح مناسب برای لیفت سینه در اهواز

اگر به فکر انجام لیفت کردن سینه در اهواز هستید ، انتخاب جراح مناسب یکی از مراحل مهم می باشد. یکی از اولین سوالاتی که باید قبل از انتخاب جراح از او بپرسید این است ، که هر چند وقت یکبار و به طور کلی چند بار این جراحی را انجام داده. به تصاویر و عکس های قبل و بعد پرونده های پزشکی جراح نگاه کنید و همه آنها را با دقت بررسی کنید. همچنین به افرادی که سینه های آنها قبل از لیفت سینه به شما مشابه بوده دقت کنید ؛ زیرا به شما کمک می کند تا پیش زمینه بیشتری از نتیجه جراحی خود داشته باشید.

ضمنا تخصص و حرفه ای بودن جراح را بررسی کنید در این صورت میدانید. شما در دستان یک شخص مطمئن هستید ، که در مراکز حرفه ای تمرین دیده و تجربه کسب کرده. این امر باعث تضمین امنیت شما می گردد. در مسائل مربوط به جراحی سلامتی و نتیجه جراحی شما از همه چیز مهم تر است ، اما برخی از جراحان درباره هزینه های آن با شما بحث می کنند ، که اصلا در برابر دو عامل دیگر اهمیتی ندارد.

چه شخصی داوطلب مناسبی برای لیفت سینه می باشد؟

این جراحی پروسه ای است ، که تاثیر بسیاری بر روی ظاهر شما می گذارد. بنابراین شما نباید آن را برای رضایت افراد دیگر و رسیدن به الگو یا شخص خاصی انجام دهید. در ادامه باید گفت شما شخص مناسبی برای این عمل هستید در صورتی که شرایط زیر را دارید:

 1. از نظر فیزیکی سالم هستید و وزن ثابتی دارید
 2. سیگار نمی کشید
 3. از اینکه احساس می کنید سینه های شما دچار افتادگی شده و حجم و شکل خود را از دست داده آزرده هستید
 4. سینه های شما شکل کشیده و تخت دارند و آویزان هستند
 5. در صورت نداشتن چیزی برای نگه داشتن سینه ها نوک سینه به زیر چروک ها می رود
 6. نوک و ناحیه دور نوک سینه افتاده می باشند
 7. یک سینه از دیگری پاین تر است

نکات مهم پیش از لیفت سینه

قبل از انجام جراحی لیفت پستان می بایست با جراح انتخابی خود جلسه مشاوره ‌ای داشته باشید. طی این ملاقات در خصوص تمام نکات مهم مراقبتی قبل و بعد از لیفتینگ صحبت می شود. پزشک سوابق پزشکی و انتظارات داوطلب را از انجام این پروسیجر پرسیده و بهترین روش لیفت سینه را با توجه به شرایط ایشان پیشنهاد می ‌دهد. در این جلسه موارد زیر انجام خواهد شد که شامل :

 • سابقه پزشکی : سوابق پزشکی گذشته و حال حاضر ، را به پزشک اطلاع دهید. همچنین نتایج حاصل از ماموگرافی یا بیوپسی سینه را نیز در روز عمل به همراه داشته باشید.
 • معاینه پزشکی : در انتخاب بهترین متد درمان ، دکتر سینه‌ های بیمار را معاینه می‌ کند. در این صورت موقعیت نوک سینه‌ ها و رنگ سینه آنالیز می شود و برای تکمیل پرونده پزشکی از پستان ها عکس برداری می شود.
 • انتظارات مراجعه کننده از لیفت : انتظارات خود را مطرح کرده و نتیجه بعد از عمل را از پزشک خود بپرسید.
 • جراح قبل از اعمال لیفت سینه ممکن است ، از متقاضی بخواهد که ماموگرافی انجام دهد و ممکن است تغییرات بافت سینه با انجام چند ماموگرافی تشخیص داده شود.
 • پیش از عمل از استعمال دخانیات ، الکل ، داروهایی همچون آسپرین ، ضدالتهاب و مکمل‌ های گیاهی اجتناب کنید.

 

لیفت سینه در اهواز - دکتر پروین محمدی

 

انواع لیفت سینه

جراحان از تکنیک های برش مختلف و زیادی برای انجام این پروسه استفاده می کنند. از ین این تکنیک ها مناسب ترین آنها با توجه به نوع و شکل سینه بیمار و مقدار پوست اضافه او انتخاب می گردد. بهترین جراح لیفت سینه در اهواز بهترین روش را که شما را به بهترین نتیجه که دلخواه شما باشد با کمترین مقدار زخم و برش می رساند به شما پیشنهاد می کند. حال انواع تکنیک ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

لیفت هلالی : کمترین زخم و برش با کمترین مقدار اصلاح افتادگی ، جراح لیفت پستان در اهواز این تکنیک را برای شخصی که مقدار کمی افتادگی دارد استفاده می کند. این برش به صورت نیم دایره(هلالی) در بخش بالایی ناحیه دور نوک سینه ایجاد می شود. معمولا این تکنیک برای افرادی که جراحی حجم دادن به سینه را انجام داده اند استفاده می گردد. همچنین در این نوع موارد حتی برش کمتری نیز ایجاد می شود.

لیفت دوناتی : یکی دیگر از تکنیک های لیفت سینه است ، که افتادگی متوسط را با یک برش تصحیح می کند. این تکنیک راه حل مناسبی برای افرادی که مقدار متوسطی افتادگی سینه دارند استفاده می شود. در این روش یک برش دایره مانند کامل در دور نوک سینه ایجاد می شود و این تکنیک نیز در اکثر موارد به همراه افزایش حجم سینه صورت می گیرد. این پروسه برای کاهش اندازه ناحیه دور نوک سینه نیز کاربردی است. اثر زخم ها بر روی مرز دور نوک سینه قرار می گیرد.

لیفت آبنباتی : افتادگی شدید سینه را برطرف میکند و از تغییر فرم وسیع تر جلوگیری می کند. این روش بیشترین استفاده را دارد زیرا به جراح این اجازه را می دهد ، که پوست اضافه را بردارد و فرم سینه را کاملا تغییر دهد در صورتی که زخم های آن نسبتا کم و به راحتی قابل پنهان کردن می باشند. در این تکنیک دو برش یکی به صورت دایره دور نوک سینه و دیگری به صورت خطی عمودی از زیر دایره تا ناحیه زیر سینه انجام می شود ، که ظاهری آبنبات مانند ایجاد میکند ، که دلیل اسم این روش لیفت سینه نیز می باشد.

لیفت لنگری : تغییر شکل چشمگیر که باعث از بین رفتن افتادگی شدید می شود. اگر شما افتادگی سینه مشهودی و سینه های آویزانی دارید ، روش لنگری بهترین تکنیک برای شما است ؛ زیرا به جراح این اجازه را می دهد ، که مقدار بسیار زیادی از پوست و بافت آویزان سینه را جدا کندو بهترین نتیجه را برای شما حاصل سازد. این روش دارای سه برش می باشد یکی به صورت دایره اطراف ناحیه دور سینه ، یکی به صورت عمودی به سمت پایین تا چین خوردگی سینه و دیگری به موازات ناحیه زیر سینه انجام می شود.

جراح لیفت سینه در اهواز از این تکنیک نیز در صورتی که کوچک سازی سینه را همزمان با لیفت انجام دهید استفاده می کند. هرچند این تکنیک زخم های زیادی به جا می گذارد ، اما با مراقبت مناسب بعد از جراحی از بین میروند و با استفاده از یک بیکینی به راحتی مخفی می شوند.

نتیجه و انتظارات بعد از لیفت سینه

بعد از جراحی نتیجه کاملا مشخص خواهد بود. البته یک سری ورم و عوارض دیگر وجود دارد که به مرور زمان از بین می روند. رضایت شما از ظاهر خود بعد از جراحی با گذشت زمان و بهبود بیشتر می شود. نتیجه کامل و نهایی لیفت سینه در اهواز شما تا چند ماه بعد از جراحی و جا افتادن سینه مشخص می گردد. زخم های بعد از جراحی همیشگی هستند ، اما به مرور زمان کمی محو می شود. نتیجه این پروسه مدت زیادی به جا می ماند ، ولی همچنان بعد از گذشت چندی و توسط جاذبه و پیری دوباره کمی دچار حالت قبلی می گردد. شما می توانید با انجام مواردی نتیجه آن را ماندگار تر کنید:

 1. وزن خود را ثابت نگه دارید
 2. سبک زندگی سالمی داشته باشید

تاثیر لیفت سینه در شیردهی 

شیردهی یک فرآیند فیزیولوژیک و طبیعی است که توسط غده ‌های پستانی در بدن زنان انجام می ‌شود . غده ‌های پستانی در هنگام بارداری و زایمان تحت تأثیر هورمون ‌هایی مانند پروگسترون ، استروژن ، و پرولاکتین قرار می‌ گیرند . این هورمون‌ ها باعث تحریک و فعالیت غده‌ های پستانی می‌ شوند و بافت ‌های شیری را تحریک می ‌کنند تا شیر تولید کنند.

پس از تولید شیر ، این ماده از طریق کانال ‌های شیری درون سینه هدایت می‌ شود. این لوله‌ های شیری به نوک سینه می ‌رسند و شیر از طریق نوک سینه به خارج از پستان می‌ رسد. هنگامی که نوک سینه مورد تحریک قرار می ‌گیرد، مکانیزم‌ های نوروولوژیک و هورمونی باعث فعالیت نوک سینه می‌ شوند و به این ترتیب شیر از طریق نوک سینه به بیرون خارج می ‌شود ؛ بنابراین شیردهی توسط فعالیت ‌های غده‌ ای ، هورمونی و نوروولوژیک کنترل می‌ شود و لیفت سینه ، به طور عمده بر روی بافت‌ های پوستی و ظاهر سینه تأثیر می ‌گذارد ، از همین رو بر توانایی شیردهی مادر تأثیر خاصی ندارد .

در جراحی لیفت سینه ، جراح به منظور اصلاح شکل و موقعیت سینه ، بافتهای اضافی را بر می دارد . اینکار شامل برش دادن از پوست اضافی ، تنظیم مجدد بافت سینه ، و اصلاح مجدد نوک سینه می ‌شود . هدف اصلی این جراحی ایجاد یک سینه با شکل جذاب تر، جوان ‌تر، در جایگاه مناسب است . در واقع باید بدانید که این جراحی معمولاً بر روی بافتهای سطحی و ظاهری سینه تأثیر می ‌گذارد و تغییرات عمده ‌ای در سیستم لوله ‌های کوچک یا کانال‌ های شیری و غده‌ های پستانی ایجاد نمی ‌کند . بنابراین ، انجام لیفت سینه نباید به عنوان یک عامل منفی در کاهش شیردهی مادر در نظر گرفته شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حنانه
حنانه
1 سال قبل

سلام خانم دکتر آیا لیفت سینه به ترمیم نیاز داره یا دائمی هست ؟ ممنون میشم جوتب بدید.

drmohammadi13
مدیر
9 ماه قبل
پاسخ به  حنانه

سلام.
لیفت سینه با برداشتن پوست اضافی سینه به جمع شدن و فرم دهی سینه ها کمک میکند. بیاد داشته باشید که تغییرات وزن ، تغییرات هورمونی مانند شیردهی ، بارداری و یا منوپوز و فعالیت بدنی در قوام و سفتی پستانها نقش دارند بنابراین گاهی در حضور تغییرات ذکر شده در بالا بخصوص کاهش وزن . شیردهی و ایجاد یایسگی بعضی بیماران ممکن است تغییر قوام پستان را تجربه کنند
توصیه می‌شود بعد از رسیدن به وزن دلخواه و یا بعد از اتمام دوران فرزنداوری برای این عمل اقدام شود.

مونا
مونا
4 ماه قبل

دکتر من 6 ماه پیش جراحی لیفت سینه انجام دادم اما جای بخیه هام کم رنگ نمیشه. میشه راهنماییم کنید ؟

مریم
مریم
3 ماه قبل

سلام دکتر خواستم بدونم میشه عمل لیفت سینه و ابدومینوپلاستی هم زمان انجام داد ؟

drmohammadi13
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام انجام همزمان به مدت زمان عمل ابدومینوپلاستی و لیفت دارد در صورت امکان اگر شرایط بیمار مناسب باشدو زمان بیهوشی خیلی طولانی نشود امکانپذیر است

Scroll to Top