جراحی پلک در اهواز

جراحی پلک برای جوان سازی و بهبود در دید شما انجام می شود. در این پروسه با استفاده از تکنیک های متفاوت یک متخصص پوست اضافه و آویزان شما را برمی دارد و با این کار باعث کاهش چین و چروک و پیری در ناحیه چشم میگردد و در کل ظاهر جوان و زیبایی را به شما هدیه می کند. جدا از این ، هدف انجام بلفاروپلاستی باعث متناسب شدن پلک و کاهش حجم اضافه آن می شود. این امر سبب از بین رفتن پوست و بافت آویزان می گردد ، که باعث مختل و محدود کردن بینایی و دید شما می شود. بنابرین بعد از انجام این عمل شما صاحب یک ظاهر زیبا و دید بهتر خواهید شد. دلیل انجام آن نیز به طور عمده پیری می باشد ؛ زیرا باعث ضعف در کشسانی پوست و آویزان شدن آن به مرور زمان می گردد ، که مشکل افتادگی پلک نام دارد. یکی دیگر از دلایل ایجاد این مشکل جاذبه می باشد ، که اثر خود را در طول مدت زمان طولانی اعمال میکند. انجام جراحی پلک نیز روش مناسب برای حل این مشکل بوده ، که دکتر پروین محمدی ، جراح پلک خوب در اهواز در ادامه این مقاله به آن به طور کامل پرداخته است.

جراحی پلک - دکتر پروین محمدی

داوطلب مناسب برای جراحی پلک

به طور کلی بهترین و مناسب ترین اشخاص برای انجام این عمل افراد 30 سال به بالا هستند ، که دچار مشکلات ذکر شده باشند. این افراد نباید هیچ گونه مشکل سلامتی یا بیماری خاصی داشته و یا مشکل دیگری به غیر از این مورد در چشم ها موجود باشد. در صورت داشتن مشکلات و شرایط زیر به پزشک قبل از انجام جراحی پلک در اهواز اطلاع دهید:

 • بیماری های چشمی مانند کوری تدریجی ، خشکی چشم و جدا شدن شبکیه
 • هرگونه مشکل یا بیماری تیروئید مانند تیروئید پر کار یا کم کار
 • مشکلات قلبی عروقی مانند فشار خونه بالا یا مشکل در گردش خون
 • دیابت

درباره انتظارات و تغییراتی که در جراحی پلک به دنبال آنها هستید زیاده روی نکنید و منطقی باشید. هرچند این عمل می تواند در ظاهر شما تاثیر بگذارد و باعث افزایش زیبایی و در نتیجه اعتماد به نفس شما گردد. در هر صورت شما نباید انتظار تاثیر چشمگیر و عجیبی را داشته باشید. همچنین در صورتی که چشم های شما نا متقارن هستند یا سایزهای متفاتی دارند بدانید ، که این عمل به درمان و حل این مشکل کمکی نمی کند. این جراحی می تواند انتظارات شما را بر طرف کند ، اما در صورتی که شما خوب آن را شناخته باشید و هدف آن را بدانید. همچنین مهمترین موضوع مدیریت انتظرات شما است. در صورت داشتن هرگونه مشکل یا ابهام درباره این عمل یا متخصص خود مشورت کنید تا بتوانید درست تصمیم بگیرید.

دلایل انجام جراحی پلک

این عمل گزینه مناسبی برای انجام می باشد در صورتی که شما بخواهید مشکلات زیر را حل کنید:

 • پلک بالایی افتاده یا آویزان
 • پوست اضافه در چشم که مقدار آن باعث ایجاد محدودیت در بینایی گردد
 • افتادگی زیر چشم
 • حجم زیاد پوست در زیر چشم
 • جراحی پلک می تواند همزمان با عمل هایی مانند لیفت ابرو ، صورت و سایر پروسه های زیبایی پوست و صورت انجام شود.
 

مزایا و فواید جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

 • با انجام عمل پلک ، ظاهر و چهره افراد جوان و شاداب می گردد  :

از اصلی ترین و مهم ترین دلایلی که افراد را به انجام جراحی ترغیب می کند ، دستیابی به چهره ای جوان تر و شاداب تر است چرا که ، چشم ها یکی از اولین نقاطی در بدن هستند که اثرات بالارفتن سن و پیری را از خود بروز می دهند. با ایجاد خط و چین و چروک در چشم ها ، چهره خسته ، عصبانی و یا ناراحت به نظر می رسد که جراحی زیبایی پلک این مشکل را رفع می کند.

 • ریکاوری و دوره نقاهت این جراحی بسیار راحت و کوتاه است :

دوره و بهبودی برای جراحی پلک 2 الی 3 هفته می باشد. هر چند بعد از اتمام جراحی ، برخلاف سایر جراحی ها حس ضعف شدید  و خستگی را نخواهید داشت و حس می کنید که می توانید فورا به زندگی نرمال خود برگردید ، اما فراموش نکنید ، هرچقدر هم که یک جراحی سرپایی و در وسعت محدودی انجام شده باشد ، همچنان یک فرایند تهاجمی است و باید زمان کافی به بدن داد تا  قوای لازم برای ترمیم خویش را بدست آورد.

 • بالا بردن اعتماد به نفس
 • بهبود قدرت بینایی :

در برخی افراد افتادگی پلک بالا علاوه بر اثرات منفی بر ظاهر و چهره فرد ، بر سلامت و قدرت بینایی فرد هم تاثیر می گذارد  و به این ترتیب موجب می گردد تا بینایی فرد هم تحت تاثیر قرار بگیرد.

 • ماندگاری بالا :

اسکار های بخیه ی این جراحی بر روی پوست می مانند ، و خصوصا در مقایسه با جای زخم سایر جراحی های زیبایی بسیار کوچک هستند و عمدتا زیر چین پلک مخفی می گردند.

چگونه برای عمل پلک در اهواز آماده شویم؟

قبل از تصمیم برای انجام این جراحی پلک در اهواز باید یک ملاقات با یک متخصص داشته باشید. شخصی که با آن ملاقات می کنید ممکن است یک جراح پلاستیک یا زیبایی یا متخصص چشم باشد. برای آماده شدن و تصمیم گیری درباره انجام عمل بلفاروپلاستی شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

سابقه پزشکی: دکتر یک سری سوالات درباره جراحی های قبلی یا مبتلا بودن به مشکلات چشمی از قبیل خشکی چشم ، کوری تدریجی یا سایر بیماری ها مانند دیابت و مشکلات گردش خون و غیره از شما سوال کند. همچنین سوالاتی نیز درباره مصرف شما و مقدار آن از موادی مانند داروها ، ویتامین ها ، محصولات گیاهی ، الکل تنباکو یا مواد مخدر پرسیده خواهد شد.

اهداف شما: صحبت و بحث درباره خروجی و نتیجه دلخواهی که بعد از جراحی پلک در اهواز انتظار آن را دارید می تواند پیش زمینه خوبی برای دریافت نتیجه بهتر باشد. پزشک هنگام صحبت به شما توضیح می دهد ، که این جراحی به طور کلی برای شما مناسب خواهد بود یا شما برای انجام آن مناسب نیستید.
همچنین بعد از نهایی شدن تصمیم شما باید یکسری تست های فیزیکی را قبل از عمل انجام دهید. این آزمایشات شامل موارد زیر می شوند:

تست کامل چشم: این مجموعه آزمایشات شامل تست تولید اشک و بررسی بخش های مختلف چشم می باشد.

تست دامنه دید: این آزمایش برای تشخیص نقاط کور در گوشه چشم انجام می شود. این کار معمولا برای تشخیص نیازهای پزشکی این جراحی انجام می شود.

عکس برداری از مناطق مختلف چشم: عکس برداری از زوایای مختلف از چشم شما می تواند برای راحت تر و دقیق تر شدن پروسه جراحی پلک در اهواز مفید باشد. همچنین این تست نیز می تواند اهداف درمانی این عمل را در صورت وجود تشخیص دهد.

در ادامه از شما خواسته می شود تا پیش از عمل زیبایی پلک در اهواز کارهای زیر را انجام دهید:

 • از مصرف داروهایی مانند وارفارین ، آسپیرین ، ایبوپوروفن ، ناپروکسن سدیم ، ناپروکسن و سایر داروها و محصولات گیاهی که می توانند خونریزی را افزایش دهند اجتناب کنید. از پزشک بپرسید ، که تا چه مدت قبل از انجام این عمل باید از مصرف این داروها دست بکشید. همچنین در طول دوره درمانی فقط داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را مصرف کنید
 • تا چند هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را متوقف کنید ؛ زیرا مصرف این محصول باعث کاهش یا از دست رفتن توانایی بازیابی و بهبود بدن شما می گردد
 • در صورتی که جراحی پلک را به صورت یک پروسه سرپایی انجام می دهید با شخصی مورد اعتماد هماهنگ کنید تا شما را به محل جراحی ببرد و به منزل بازگرداند. همچنین از شخصی بخواهید تا حداقل تا یک روز بعد از عمل در کنار شما باشد.

پروسه جراحی پلک در اهواز

این عمل درصورت انجام شدن در هر دو بخش بالایی و پایینی چشم بین 1 الی 2 ساعت زمان می برد. وابسته به این موضوع که آیا پروسه دیگری همزمان با آن انجام می شود یا جا به جایی چربی صورت می گیرد می تواند زمان بیشتری نیاز داشته باشد. بعد از اتمام عمل به پلک های شما بخیه هایی برای نگهداری آنها زده می شود ، که حدود یک هفته روی چشم های شما باقی می ماند. در بخش پایین چشم در صورت ایجاد برش نیازی به استفاده از بخیه نسیت. همچنین به وجود آمدن تورم و کبودی در هر دو بخش چشم پایینی و بالایی طبیعی بوده و مشکل خاصی نمی باشد.

بخش بالای چشم معمولا با فاصله یک الی دو هفته بعد از جراحی پلک بهبود میابد و خوب به نظر می رسد. این موضوع در حالی می باشد ، که پلک پایینی زخم ها را نشان نمی دهد اما در بالای چشم زخم ها کاملا آشکار هستند و بخش پایین چشم برای بهبود به زمان کمتری نیاز دارد. در ضمن تا چند روز بعد از جراحی باید از به سر کار رفتن اجتناب کنید و فعالیت های خود را تا حد مشخصی کاهش دهید. این کار باعث می شود تا زمان مورد نیاز برای بهبود چشم شما ایجاد شود. برخی از بیماران بعد از جراحی زیبایی پلک دچار خشکی چشم می شوند ، اما این شرایط مدت زمان زیادی باقی نمی ماند و معمولا بعد از گذشت دو هفته از بین خواهد رفت. در صورتی که این مشکل برای شما بیش از دو هفته ادامه پیدا کرد به پزشک خود اطلاع دهید.

جراحی پلک- دکتر پروین محمدی

آیا نتیجه جراحی پلک دائمی می باشد؟

دقت داشته باشید ، که این عمل جلو پروسه پیری چشم های شما را نخواهد گرفت و شما به صورت طبیعی به افزایش سن ادامه می دهید. اما به طور معمول نتیجه آن مدت بسیار طولانی به جا می ماند.نتیجه جراحی پلک در اهواز در صورتی که توسط جراح خوب به انجام برسد ،در پلک فوقانی معمولا بین 5 الی 7 سال به جا می ماند و نیازی به انجام دوباره ندارد. در صورتی که در بخش پایین چشم معمولا ماندگاری پایین تر است و نیاز به تکرار پروسه خواهید داشت.

زمان مورد نیاز برای جراحی پلک

به طور کلی جراح می تواند یک پروسه بلفاروپلاستی در پلک بالا را در زمان 45 دقیقه الی 1 ساعت به اتمام برساند. در صورتی که هر دو پلک بالا و پایین هدف در جراحی باشند این پروسه حدود 2 ساعت زمان میبرد. زمان صرف شده در این عمل بستگی به موارد متعددی دارد مانند این مورد که آیا چربی را جا به جا می کنند یا اقدام خاص یا اضافه ای نیاز است تا انجام شود. درهر صورت ما یک مقدار کلی و میانگین را از زمان جراحی پلک در نظر گرفته و در اختیار شما گذاشتیم ، اما ممکن است این مقدار زمان در هر فرد با هر پروسه متفاوت باشد و در برخی موارد کمتر و یا بیشتر از این مقدار زمان ببرد.

بعد از عمل پلک چه رخ می دهد ؟

بعد از اینکه پروسه به پایان رسید یک بخیه در هر دو پلک بالایی شما وجود خواهد داشت که به مدت یک هفته باید در پلک شما باقی بماند. در صورتی که در طول جراحی برش های پلک پایینی در داخل آن ایجاد شده باشد نیازی به اعمال بخیه در پلک های پایینی نمی باشد. همچنین باید بدانید که مشاهده مقداری تورم و کبودی در هر دو پلک شما کاملا طبیعی است و بعد از مدتی از بین می رود. ضمنا نیاز است تا به مدت چند روز به سر کار نروید و کاملا در خانه بمانید تا به پلک های خود اجازه دهید بهبود پیدا کنند.

ماندگاری تاثیر جراحی پلک چقدر است ؟

لازم به ذکر است که این جراحی نمی تواند چشم های شما را از افزایش سن نجات دهد و پیری در فرد پروسه طبیعی خود را ادامه می دهد ، اما جای نگرانی نیست ؛ زیرا معمولا اثر این پروسه مدت طولانی باقی می ماند. عمل پلک های بالا می تواند نتیجه ای ماندگار به مدت 5 الی 7 سال داشته باشد و یا حتی تا آخر عمر شما ظاهر خود را حفظ کند. از سوی دیگر جراحی پلک های پایینی نیازی به تکرار عمل ندارند و خیلی کم پیش می آید که به ترمیم نیاز پیدا کنند.ماندگاری

بهترین سن برای انجام بلفاروپلاستی چیست؟

عموما بیش از 91 درصد ازافرادی که برای انجام این جراحی داوطلب هستند ، بالای 40 سال دارند و بیش از نیمی از ان ها ، بالای 50 سال هستند.  البته شما در هر سنی که باشید می توانید برای بلفاروپلاستی اقدام کنید ولی برای افرادی که هنوز در مسیر پیری پوست قرار دارند و احتمال افتادگی مجدد پوست چشم  برایشان وجود دارد ، بهتر است تا اتمام چهل سالگی صبر کنید و پس از آن به فکر انجام بلفلروپلاستی باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top