تزریق ژل در اهواز

تا به حال به انجام جوانسازی صورت با تزریق ژل فکر کرده اید؟ این پروسه امروزه بسیار پر طرفدار است ؛ زیرا در کمترین زمان ، فرد را به نتیجه دلخواه میرساند ، ایمن و بی خطر بوده و در نهایت جوانی و جذابیت چهره را افزایش می دهد. اگر شما هم متقاضی تزریق ژل در اهواز هستید باید نکات طلایی این پروسه را بدانید که دکتر پروین محمدی این موارد را به شما ارائه داده است.

 

تزریق ژل - دکتر پروین محمدی

 

نگاهی کلی به تزریق ژل

به طور کلی فرایند تزریق فیلر یا همان ژل تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این فرایند به دست یک پزشک ماهر و صاحب تجربه یک عملیات آسان می باشد که در طول آن چند تزریق ریز به طور مستقیم در پوست انجام می گیرد و تنها 15 تا 30 دقیقه زمان نیاز دارد. بلافاصله بعد از تزریق ژل می توانید آرایش کنید و به محل کارتان بازگردید. نتیجه درمان بلافاصله قابل مشاهده است و با تکرار دوره ای آن می توانید برای مدت های طولانی از ورژن زیباتر خودتان لذت ببرید.

پس اگر پیدایش چین و چروک ها و آثار پیری روی چهره، انگیزه تان را برای نگاه کردن به چهره تان در آیینه از شما گرفته است. با به کار بستن توصیه اکید دکتر پروین محمدی یکی از چهره های مطرح این حوزه در انتخاب بهترین متخصص به جنگ آثار پیری در چهره بروید و با بازیابی جوانی و زیبایی در صورت، لذت بهره مند شدن از یک زندگی با کیفیت تر را به خودتان هدیه بدهید.

مزایای تزریق ژل

انجام این فرایند با استفاده از برند های پیشرو در بازار که بر اساس برترین استانداردها و استفاده از بالاترین درجه کیفیت تهیه شده اند بدون شک می تواند نتایج فوق العاده ای را خلق کرده و لیفت و پشتیبانی بهتری را در بافت صورت ایجاد نماید.

بسیاری از افراد اثرگذاری و تغییرات حاصل از تزریق فیلرها را بلافاصله روی صورت خود می بینند. فرایند تزریق و دریافت این خدمت زیبائی، کمتر از یک ساعت به تمام رسیده و در مطب پزشک انجام می شود. غیرتهاجمی بودن، دوره ریکاوری کوتاه، به صرفه بودن، جوان ساز پوست، پر کننده قسمت های خالی صورت، شاداب و سرحال نشان دادن پوست، همگی از مزایا و فواید تزریق ژل ها هستند.

متخصصان به نام این حوزه زیبایی با بکارگیری دستاورد درمان بدون درد و استفاده از متدهای مدرن در خلق نتایج زیبایی کاملاً طبیعی با حداقل درد، کبودی و زمان از کار افتادگی، تزریق ژل در اهواز را به یک تجربه بدون درد و دوست داشتنی برای بیمار تبدیل می کنند.

انواع ژل ها برای تزریق ژل

به طور کلی انواع مختلفی از ژل های وجود دارد که می توان از آنها برای اهداف مختلفی مانند جوان سازی و برای فرم دهی به صورت استفاده نمود. همچنین لازم به ذکر است که در کنار فیلرها می توان برای اهداف ذکر شده از مواد طبیعی که در بدن شما نیز وجود دارد مانند چربی خودتان نیز استفاده نمود. در ادامه به انواع مختلفی از ژل ها خواهیم پرداخت :

 1. هیالورونیک اسید : این مورد یک اسید می باشد که به شکل طبیعی در پوست شما وجود دارد و از آن برای تولید یک ماده برای تزریق ژل استفاده می شود. این کار کمک می کند تا پوست شما حجم خود را حفظ نماید و همیشه هیدراته بماند. به طور طبیعی با افزایش سن پوست شما در تولید این اسید به مشکل می خورد و یا مقدار آن در بدن شما کاهش پیدا می نماید. همچنین نتیجه حاصل از تزریق آن نیز می تواند تا 6 ماه الی 1 سال به جا بماند.
 2. کلسیم هیدروکسی لاپاتیت : این ماده نیز ماده ای طبیعی در بدن شما می باشد که در استخوان های شما وجود دارد و از آن نیز برای تزریق ژل استفاده می شود. نتیجه حاصل از آنها نیز حدود یکسال ماندگار است. معمولا از این نوع فیلر برای از بین بردن آسیب های عمیق تر پوستی استفاده می شود.
 3. پولی ال لاکتیک اسید : این نوع اسید در بدن کمک می کند تا کولاژن تولید شود. این نوع نیز به مدت یکسال مانداگاری دارد و از آن برای تزریق ژل به پوست صورت و از بین بردن آسیب ها و چین و چروک های عمیق پوست استفاده می شود.

همانطور که مشاهده کردید هر کدام از این اسیدها می توانند برای یک هدف به خصوص کارآمد باشند و تفاوت های خود را دارند. شما می توانید با کمک یک متخصص مناسب ترین آنها را استفاده نمایید.

کاربرد تزریق ژل

تزریق ژل روشی است که در بسیاری از زمینه‌های پزشکی و زیبایی استفاده می‌شود که اهداف مختلفی مانند درمان و بهبود نواقص ظاهری را دنبال می‌کند. در زیر تعدادی از کاربردهای معمول تزریق ژل آورده شده است:

 1. زیبایی (درمان ضایعات پوستی): تزریق ژل می‌تواند برای پرکردن چین و چروک‌ها، افزایش حجم لب‌ها، و شکل دادن به سایر مناطق صورت استفاده شود. ژل‌های مختلفی وجود دارند که بر اساس مواد تشکیل‌دهنده و خصوصیات آن‌ها (مانند هیالورونیک اسید) مناسب برای این امور هستند.
 2. درمان عارضه های مفصلی: تزریق ژل می‌تواند به عنوان درمان موثر برای مشکلات مفصلی و التهاب مفاصل (مانند آرتریت) استفاده شود. این ژل‌ها به عنوان یک ماده لوبریکانت عمل می‌کنند که در کاهش درد و افزایش راحتی در حرکت مفاصل نقش دارند.
 3. کاهش نواقص و آسیب‌ دیدگی ها: تزریق ژل ممکن است برای درمان نواقصی مانند شکستگی‌ها، آسیب دیدگی عروق کوچک، یا مواردی که به جراحی نیاز ندارند، استفاده شود.
 4. بازسازی بافت: برخی از ژل‌ها می‌توانند برای بازسازی بافت‌های بدن استفاده شوند، به خصوص در مواقعی که بافت‌های نرم و یا زخمی بدن نیاز به ترمیم دارند.
 5. درمان علائم پیری: تزریق ژل می‌تواند برای از بین بردن علائم پیری مانند چین و چروک‌ها و خطوط صورت استفاده شود.

به هر حال، قبل از انجام هر نوع تزریق ژل، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا درمان مناسب را برای شرایط شما تشخیص دهد و خطرات و مزایای هر روش را به شما متذکر شود.

تزریق ژل به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

نتایج بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده می باشد البته این موضوع نیز باید ذکر شود که این نتیجه در طول دو تا چهار هفته بعد از درمان رشد صعودی داشته و بهتر و بهتر خواهد شد. ماندگاری تزریق ژل معمولاً بین 9 تا 18 ماه است هر چند می توان با شارژ دوره ای آن نتیجه را برای مدت طولانی تری حفظ کرد. دامنه ماندگاری بر حسب الزامات و عمق و شدت چین و چروک ها و نیز نوع فیلر استفاده شده در افراد مختلف متغیر می باشد.

 

تزریق ژل- دکتر پروین محمدی

 

تزریق ژل یک فرایند زیبایی بی خطر

استفاده از محصولاتی که ایمنی آنها به ثبت جهانی رسیده است می تواند ضامن بی خطر بودن اجرای فرایند باشد. هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد بنابراین هیچگونه واکنش آلرژیکی در زمان تزریق فیلر  اتفاق نخواهد افتاد. حتی افراد مبتلا به حساسیت های غذایی نیز می توانند از این تزریق بهره مند شوند. برندهای معروف در حال استفاده در بیش از نود کشور دنیا در طول دو دهه ثبت رکوردهای ایمنی فوق العاده ای را به خود اختصاص داده اند. انتخاب بهترین دکتر تزریق ژل در اهواز ، گامی است که موفقیت نتیجه را تضمین می کند. در ادامه به نحوه انتخاب یک متخصص خوب پرداخته ایم.

عوارض تزریق ژل به صورت

فاصله فیلرهای پوستی امروزی با نسل اول فیلرها بسیار زیاد شده است. تکنیک های تزریق بسیار پیشرفته به همراه استفاده از میکروکانولاها و اجرای فرایند در شرایط ایمنی کاملاً استاندارد همگی به این معنی است که می توان به جرات مدعی شد هیچ عارضه جانبی در این فرایند رخ نخواهد داد. البته برخی عوارض از قبیل قرمزی محل درمان بعنوان واکنش طبیعی بدن به تزریق کاملاً طبیعی بوده و به سرعت رفع خواهد شد. سپردن فرایند درمان به دست یک متخصص خوب به معنی تضمین خلق یک نتیجه دلخواه، چشم نواز و به دور از عارضه است.

نواحی مختلف برای تزریق ژل

این فرایند زیبایی قادر است مشکلات زیادی را که در اثر بالا رفتن سن یا نوسانات شدید وزنی یا از دست رفتن حجم در صورت اتفاق افتاده است درمان کرده و جوانی و زیبایی چهره را بازیابی کند. تزریق ژل برای صورت لاغر روشی برای برجسته نمودن و زاویه دادن به خط فک و یک راه حل خوب برای درمان ناهمواری صورت است. خطوط ماریونت نیز خطوط ناخوشایندی هستند که در زمان صحبت کردن با حرکات روبه بالا و پایین خود از کیفیت زیبایی چهره می کاهند. این خطوط در اثر بالا رفتن سن یا از دست رفتن حجم در استخوان های صورت پدیدار می شوند. تزریق می تواند به خفیف شدن این خطوط کمک کند.

فیلرهای لب نیز یکی از پر طرفدارترین موارد در این حوزه محسوب می شوند. با این عملیات ناهمواری لب ها درمان شده و لب ها برجسته تر و جذاب تر دیده می شوند. تزریق ژل خط خنده نیز راهکاری برای درمان چین های بین لب و بینی می باشد که در زمان خندیدن یا لبخند زدن ظاهر می شوند. این خطوط از مرز اتصال سوراخ های بینی به گونه ها آغاز شده و تا گوشه لب ها ادامه می یابند. برای دستیابی به نتیجه بهتر معمولاً به همراه این فرایند تزریق فیلر به گونه ها نیز انجام می شود تا چهره ای جوان تر و در عین حال طبیعی تر خلق گردد.

 

تزریق ژل لب در اهواز -دکتر پروین محمدی

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

یک متخصص خوب حتی بعد از اجرای فرایند نیز همچنان همراه بیمار بوده و به منظور به حداکثر رساندن مزایای عملیات تزریق و جلوگیری از بروز عوارض جانبی نامطلوب توصیه هایی را در اختیار او قرار می دهد.بعد از عملیات شما می توانید فعالیت های نرمال روزمره خود را از سر گرفته و رانندگی کنید و به محل کارتان بازگردید.

تزریق ژل نیز مانند هر تزریق دیگری بلافاصله بعد از اجرا اندکی قرمزی را در ناحیه درمان به دنبال دارد. برای پوشش دادن آن می توانید از لوازم آرایشی ملایم استفاده کنید. نتیجه مشاهده شده بلافاصله بعد از درمان نتیجه نهایی نیست چرا که در طول دو هفته بعد از تزریق نتیجه به تدریج بهتر و بهتر شده و شما شاهد نسخه زیباتری از خود خواهید بود.  در طول دو هفته بعد از تزریق به بیمار توصیه می شود از قرار گرفتن در معرض حرارت یا سرمای شدید خودداری کند.

بعد از تزریق ژل خوردن چه خوراکی هایی ممنوع است ؟

بعد از تزریق ژل به لب توصیه می ‌شود از مصرف غذاهای شور ، اسیدی یا تند مانند انواع سس ‌ها ، آب لیمو ، فلفل قرمز و تنقلات نمکی پرهیز کنید . این دسته از غذاها ممکن است لب ‌ها را تحریک کنند و باعث فشار و بی حس شدن لب ‌ها شوند .

غذاهای حاوی سدیم : سعی کنید سدیم اضافی را از رژیم غذایی حذف کنید . نمک می ‌تواند تورم را افزایش دهد ؛ زیرا از آنجایی که فعالیت بدنی بعد از انجام این پروسه زیبایی کم است ، نمک اضافی در بدن به طور کافی دفع نمی ‌شود . در نتیجه از مصرف غذاهای فرآوری شده که حاوی سدیم زیادی هستند خودداری کنید. علاوه بر این اضافه کردن نمک به غذا تا مدتی برای شما ممنوع است ؛ زیرا روند بهبودی شما را کند خواهد کرد.

کافئین : مصرف کافئین بعد از تزریق ژل به لب تا مدتی ممنوع است ؛ زیرا این نوشیدنی باعث کم آبی بدن می‌ شود . کمبود آب در بدن می‌ تواند باعث تحریک و التهاب محل تزریق شود و باعث شدیدتر شدن علایم مانند تورم و درد گردد . بنابراین بهتر است پس از انجام این پروسه ، از مصرف نوشیدنی هایی حاوی کافئین مانند قهوه ، چای یا نوشیدنی ‌های انرژی زا پرهیز کنید تا از کندی در روند بهبودی جلوگیری شود و فرآیند بهبودی به‌طور موثرتری ادامه یابد.

نوشیدنی های خیلی سرد یا گرم : نوشیدنی ‌های خیلی سرد یا خیلی گرم بعد از تزریق ژل برای شما گزینه مناسبی نمی باشد ؛ زیرا لب ‌ها بعد از تزریق بسیار حساس هستند . استفاده از نوشیدنی ‌های بسیار سرد می‌ تواند باعث تاول لب‌ ها شود. همچنین ، مصرف نوشیدنی‌ های بسیار گرم نیز مضر است ؛ زیرا باعث سوختگی و تورم می شود و فرآیند بهبودی را مختل کند. در نتیجه پس از تزریق ژل به لب بهتر است از نوشیدنی ‌هایی با دما ملایم استفاده نمایید .

بهترین دکتر تزریق ژل در اهواز

زمانی که در مهم ترین مرحله فرایند تزریق کردن ژل یعنی انتخاب پزشک قدم می گذارید باید سوالاتی را از خود بپرسید که جواب آنها می تواند شما را در دستیابی به یک انتخاب موفقیت آمیز یاری رساند.

 1. آیا پزشک تزریق ژل در اهواز در این زمینه از تخصص کافی برخوردار است؟
 2. آیا برای شناسایی علائم عوارض جانبی درمان و نحوه مدیریت آنها از دانش کافی بهره مند است؟
 3. آیا تزریق ژل در اهواز تحت شرایط بهداشتی و با رعایت تمام نکات حفظ سلامت و ایمنی بیمار انجام می شود؟
 4. آیا پزشک از نگاه هنری و مهارت برای خلق نتیجه ای چشم نواز برخوردار است؟

جستجوی پاسخ این سوالات و بسیاری سوالات دیگر در پزشک بالقوه می تواند نقش مهمی در دستیابی به نتیجه شگفت انگیز داشته باشد.

هزینه تزریق ژل در اهواز

قیمت تزریق فیلر به مولفه های متعددی از قبیل نوع فیلر، مقدار فیلر مصرف شده و نیز ناحیه مورد نظر در صورت برای قرار گرفتن تحت درمان وابسته است. در طول جلسه مشاوره پزشک یک طرح درمان را برای شما تدوین کرده و هزینه دقیق درمان را اعلام می کند. قیمت های این پروسه درمان رقابتی هستند و تخصص پزشک برای تزریق ژل در اهواز یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی آن است. سپردن فرایند به دست یک پزشک ماهر قطعاً می تواند ضامن نتایجی بی خطر، قابل اعتماد و تاثیر گذار باشد.

 

تزریق ژل در اهواز -دکتر پروین محمدی

دوره ریکاوری

دوره ریکاوری از فرد به فرد دیگر می تواند متفاوت باشد. این تفاوت زمانی بستگی به این دارد که:

 • برای چه تعداد و نقاطی از صورت تزریق انجام داده اید؟
 • فیلری که دریافت کردید چه بوده؟
 • وضعیت کلی سلامت شما چطور بوده است؟

بعد از تزریق، صورت کمی متورم،قرمز و در مواردی کبود خواهد بود که همگی طبیعی هستند و بعد از چند روز محو خواهند شد. اما به طور کلی افراد بعد از دریافت ژل می توانند سریعا به فعالیت ها و کارهای رومزه خود برسند. البته شاید پزشک شما بنا به صلاح دید، یک سری ممنوعیت های ورزشی و یا مراقبت های خاصی برای بعد از تزریق ژل برای شما در نظر بگیرد.

چه زمان باید با پزشک خود تماس بگیرم؟

 • اگر خونریزی یا درد شدیدی داشتید
 • اثرات عفونت مثل تب، قرمزی و ورم در محل تزریق وجود داشت
 • اثرات واکنش های حساسیتی مثل تنگی نفس وجود داشت.

آیا تزریق فیلر دائمی است؟

تزریق فیلر به عنوان یک روش زیبایی موقت استفاده می‌شود و برای رفع چین و چروک‌ها، افزایش حجم برخی نواحی و بهبود ظاهر پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب فیلرها از موادی مانند هیالورونیک اسید تشکیل شده‌اند که به طور طبیعی در بدن با بافت ها ترکیب می‌شوند و معمولاً بعد از ۶ تا ۱۸ ماه جذب می‌شوند. با این حال، تزریقات دائمی نیز وجود دارند که از موادی تشکیل شده اند که در بدن تجزیه نمی شوند و از طرفی حلال نیز ندارند، و ممکن است با خطراتی همچون التهابات، تشکیل گرانول‌ها، یا عوارض دیگر همراه باشند. به همین دلیل، بسیاری از پزشکان زیبایی استفاده از فیلرهای دائمی را منع می کنند و به جای آن از روش‌های موقت استفاده می کنند.

اگر بعد از تزریق، پشیمان شدم، چاره چیست؟

از جمله ویژگی های فوق العاده تزریق ژل و فیلرها که موجب محبوبیت دو چندان آنان شده، قابلیت برگشت پذیری آن هاست. به این شکل که اگر تزریق را انجام دادید ولی به هر دلیل با نتیجه نهایی خوشحال نبودید و رضایت نداشتید لازم نیست تا زمان جذب فیلر  که حدودا شش ماه زمان بر است،صبر کنید می توانید حلال مختص به فیلر خود را تزریق کرده و از شر آن خلاص شوید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزانه علی محمدی
فرزانه علی محمدی
5 ماه قبل

سلام خانم دکتر خدا قوت.
من ۲۷ سالمه و یه سری چین و چروک ریز روی پیشونیم دارم که ابرومو میبرم بالا خودشو نشون میده و موقع ارایش کردم اذیتم میکنه. به نظرتون فیلر بزنم بهتره یا بوتاکس؟

drmohammadi13
مدیر
5 ماه قبل

سلام. تشکر
برای چین‌های ناحیه پیشانی بخصوص اگر که حین بالا انداختن ابروست مسلما بوتاکس بهتر است و فیلر نیاز نیست.

Scroll to Top