تزریق چربی در اهواز

تزریق چربی یک پروسه زیبایی است که میتواند جوانی را به چهره و جذابیت را به اندام های بدن شما هدیه کند. این فرایند میتواند در بخش های متفاوت بدن به انجام برسد. مراحل تزریق کردن چربی برای هر نقطه از صورت یا بدن مشابه است . حال دکتر پروین محمدی ، در این مقاله به انواع پر طرفدار این عمل زیبایی می پردازیم و راجع به مراحل و نکات مهم هر کدام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین لازم به ذکر است ، که تزریق چربی در عین داشتن انواع مختلف هدف مشخصی دارد. این هدف نیز چیزی به جز رسیدن به زیبایی و جوانی نیست.

 

تزریق چربی - دکتر پروین محمدی

 

تزریق چربی را در چه نواحی می توان انجام داد؟

 

به نواحی مختلفی از بدن می توان چربی تزریق کرد. برخی از نواحی که معمولاً در آنها تزریق چربی انجام می شود عبارتند از:

 • سینه ها: برای افزایش حجم سینه یا بهبود شکل آن.
 • باسن: برای افزایش حجم و شکل باسن انجام می شود، که به عنوان “لیفت باسن برزیلی” شناخته می‌شود.
 • صورت: برای پر کردن خطوط و چین‌ و چروک های صورت.
 • لب: برای افزایش حجم و شکل لب.
 • گونه‌ها: برای تقویت و حجم دهی به گونه‌ها.
 • زیر چشم: برای پر کردن گودی زیر چشم و کاهش ناهنجاری‌های ظاهری.
 • دستگاه تناسلی زنانه: برای اصلاح شکل و حجم دهی به لبه های ناحیه تناسلی.
 • سایر نواحی: می‌توان چربی را به نواحی دیگری مانند دستها یا پهلوها به منظور اصلاح فرم تزریق کرد.

برای انتخاب نواحی مناسب برای تزریق چربی و اطلاعات بیشتر درباره این روش، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

تزریق چربی به صورت

این فرایند چین و چروک ، لک ها و زخم های صورت را کاهش داده و ظاهری جوان و سر حال را به شما هدیه می دهد. همچنین چربی تزریقی به صورت از بدن خود فرد حاصل می شود و با گذراندن مراحل مختلف تصفیه به موضع مورد نظر تزریق می گردد ، تا چروک های موجود در صورت را پر کند. شایان ذکر است که این پروسه میتواند حجم از دست رفته بخش های مختلف صورت را نیز جبران کند. البته اگر پوست و عضلات صورت به میزان زیادی شل و افتاده باشند ، تزریق چربی چندان کارساز نبوده و لیفت صورت میتواند راه حل مناسب تری باشد.

داوطلب مناسب برای تزریق کردن چربی به صورت

این متد زیبایی برای افرادی که می خواهند حجم برخی از بخش های صورت را افزایش دهند یا حجم از دست رفته برخی قسمت های صورت ، که بر اثر افزایش سن از دست رفته را بازیابی کنند مناسب است. بنابراین با تزریق چربی به صورت حجم از دست رفته صورت بازگشته ، چین خوردگی ها از بین رفته و صورت شما را جوان می کند. همچنین این عمل زیبایی می تواند برای از بین بردن خط عمیق خنده ، گوشه دهان ، گودی چشم و افتادگی گونه مناسب باشد.

جراح تزریق چربی در اهواز قبل از آغاز پروسه یک جلسه برای مشاوره و درک خواسته و هدف شما برگزار می کند. در این جلسه شما همه چیز را با پزشک خود به اشتراک می گذارید و تمام راهنمایی های لازم قبل از عمل و توضیحات درباره مراحل تزریق چربی در اهواز را دریافت می کنید. در ضمن سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و درباره تغییرات حدودی بعد از عمل توضیح می دهد.

همچنین یکسری آزمایشات برای بررسی وضعیت فیزیکی شما انجام داده می شود ، تا اطمینان حاصل کنند برای تزریق کردن چربی آماده هستید. در صورت داشتن برخی از مشکلات و بیماری ها نیز نمی توانید این عمل را انجام دهید ، که شامل فشار خون بالا ، دیابت ، سیگار کشیدن ، مشکلات کلیه ، مشکلان قلبی و سایر بیماری های حاد این پروسه برای شما قابل انجام نیست یا باید اقدامات خاصی قبل از شروع انجام شود.

 

مراحل تزریق چربی به صورت

پروسه انتقال چربی دو بخش کلی دارد. نخست یک لوله باریک به نام کانولا وارد بدن می شود ، که از آن برای استخراج چربی از سایر مناطق بدن استفاده می شود. این مرحله با استفاده از تکنیک لیپوساکشن انجام می شود ، که در آن یک سرنگ با حجم 10 سی سی استفاده می شود تا مقدار بافت مناسب برای انجام فرایند تزریق استخراج شود. سپس با استفاده از یک سانتریفیوژ مواد زائد از بافت چربی خارج شود و سلول های خالص حاصل گردد. بعد از انجام این مراحل، پزشک تزریق کردن چربی در اهواز ، با سوزن مخصوص سلول های خالص شده را به نواحی مشخص شده تزریق می کند ، که باعث جوان سازی و بازسازی مناطق تخریب شده صورت می گردد.

 

تزریق چربی - دکتر پروین محمدی

 

ریکاوری بعد از تزریق چربی به صورت

وابسته به برنامه ریزی و نوع پروسه اکثر افراد بعد از 3 الی 7 روز می توانند زندگی عادی و روزمره خود را از سر بگیرند. تورم ملایم در نواحی تزریق طبیعی است ، اما باید در عرض چند هفته از بین برود. موفقیت در پروسه تزریق چربی در اهواز بستگی به تکنیک مورد استفاده و منطقه تزریق در صورت دارد. به طور کلی آمار نشان داده ، که احتمال موفقیت آن در نواحی مانند گونه و پلک پایینی بین 70 الی 80 درصد می باشد ، اما در مناطقی مانند لب احتمال نتیجه دادن ان کمتر است. در حالی که نتیجه این عمل زیبایی بعد از اتمام پروسه قابل مشاهده می باشد ، اما با گذشت زمان و نا پدید شدن ورم ها نتیجه نهایی آن بهبود میابد.

ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است؟

ماندگاری این روش جوان سازی صورت از سایر آنها ماندگاری بسیار بیشتری دارد و در برخی مواقع نیز دائمی می باشد. تکنیک تزریق در این عمل زیبایی می تواند بسیار در نتیجه و ماندگاری آن موثر باشد. بهترین روش تزریق مقدار کمی چربی به مناطق و عضلات مختلف می تواند بهترین نتیجه را چه از نظر ظاهری چه ماندگاری این پروسه داشته باشد. در صورتی که مقدار زیادی چربی به یک منطفه تزریق شود امکان دارد ، که با بافت صورت همساختار نشود و دوباره توسط بدن شما جذب گردد.

هر چند در هر صورت بخش کمی از چربی جذب خواهد شد ؛ زیرا سلول های آن از بدن خود شخص استخراج شده و به بدن او بازمی گردد. معمولا تزریق چربی در اهواز احتمال موفقیت بیشتری دارد اگر در نواحی ثابت و کم حرکت صورت انجام شود. پروسه جذب چربی در صورت ناموفق بودن فرایند حدود شش هفته زمان می برد. به طور کلی چربی که بعد از شش هفته به جا بماند و جذب نشود جزئی از صورت شما شده و از بافت های اطراف خود منابع خون دریافت می کند.

به همین دلیل این عمل زیبایی یک پروسه دائمی بوده و حجم اضافه شده بعد از آن در صورت شما همیشگی خواهد بود. در صورتی که نتیجه و حجم اضافه شده در پروس اول رضایت شما را جلب نکرد یا نیاز به حجم بیشتری داشتید ، می توانید پروسه ترمیمی را نجام دهید. همچنین توجه داشته باشید ، که با وجود اضافه شدن چربی به بافت صورت بعد از تزریق چربی همچنان پروسه طبیعی افزایش سن بر روی صورت شما اثر می گذارد ؛ زیرا همانطور که گفته شد این سلول ها بعد از تزریق جزئی از صورت شما به شمار می روند.

آیا بعد از تزریق چربی به صورت زخم خواهید داشت؟

خوشبختانه این پروسه مانند سایر عمل های زیبایی نبوده و هیچ خراش یا زخمی در صورت شما به جا نمی گذارد. تزریق با استفاده از یک میکروکانولا انجام می شود ، که باعث ایجاد نشدن زخم قابل مشاهده در صورت می گردد. تنها چند زخم ریز که بر اثر ورود سوزن به پوست ایجاد شده مشخص است ، که بعد از مدتی از بین می رود و اثری از آن باقی نمی ماند.

 

تزریق چربی -دکتر پروین محمدی

تزریق چربی به لب

با انجام این پروسه شما لب های خود را حجیم تر و زیبا تر خواهید کرد. روش های زیادی برای حجم دادن به لب وجود دارد ، اما یکی از پر طرفدار ترین روش های آن تزریق چربی در اهواز می باشد. این تکنیک کم تهاجم باعث افزایش حجم لب و فرم دهی به آن می گردد و ظاهر شما را زیبا تر می کند. اثر چربی تزریق شده به لب حداقل 5 سال به جا می ماند. لب یکی از مناطق پر حرکت صورت می باشد ، که احتمال ایجاد مشکل بعد از تزریق چربی در آن بسیار بالاست. بنابراین بعد از پروسه مراقب آن باشید تا از جذب یا تحرک و جابجایی چربی جلوگیری شود.

تزریق چربی چه مزایایی دارد؟

از مهم ترین مزایای تزریق چربی این است که به جای استفاده از ایمپلنت از بافت بدن خودتان استفاده می شود همچنین از دیگر مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نتایج این روند طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.
 • احتمال بروز واکنش آلرژیک کاهش پیدا می‌کند زیرا از یک ماده خارجی استفاده نمی‌شود.

مزایای دیگر تزریق چربی شامل موارد زیر است:

 • تزریق چربی یک عمل سرپایی به حساب می آید، بنابراین همان روز می توانید به خانه باز می‌گردید.
 • می‌توانید قسمت‌های کوچکتر بدن، مانند دست‌ها و جای جوش‌ها را نیز پر کنید.

نتیجه تزریق چربی به چه شکل است ؟

یکی از خوبی های این پروسه این است که شما مستقیما بعد از تزریق شاهد تغییرات و نتایج این عمل زیبایی خواهید بود. البته لازم به ذکر است که بعد از پروسه تزریق به دلیل تورم کمی که ایجاد می شود ظاهر صورت کمی متورم می باشد که بعد از مدت کوتاهی با از بین رفتن تورم نتیجه اصلی آشکار می شود ، اما تورم مقدار زیادی تغییر در نتیجه این پروسه ایجاد نمی کند. همچنین یکی از موارد این است که مقدار نهایی بعد از تزریق همیشه کمی بیشتر است ؛ زیرا بعد از پروسه با خوابیدن تورم مقداری از این چربی نیز به بدن شما جذب می شود. دلیل آن نیز این است که چربی از بدن خود فرد می باشد و یک عامل طبیعی است. در نتیجه با گذشت سه الی شش ماه مقداری از این چربی ها جذب می شود و تورم نیز در هفته چهارم از بین می رود. بهترین راه برای دریافت بهترین نتیجه بعد از دوره نقاهت تزریق چربی ارتباط مداوم و خوب با پزشک می باشد تا راهنمایی های لازم را در زمان درست در اختیار شما قرار دهد.

دوره نقاهت شامل چه مواردی می باشد ؟

به طور کلی افرادی که این پروسه را انجام می دهند می توان با گذشت مقدار زمان بسیار کم به فعالیت های روزمره خود ادامه دهند. دلیل آن نیز این است که مواردی مانند تورم ، کبودی و قرمزی هم در ناحیه تزریق و هم ناحیه اهدا کننده با گذشت چند هفته از بین می رود و دیگر مشکلی در بدن شما وجود نخواهد داشت.

زمان دوره نقاهت شما می تواند به موارد بسیاری ارتباط داشته باشد به عنوان نمونه اینکه لیپوساکشن انجام داده اید و یا چه مقدار چربی از بدن شما خارج شده است. همچنین در دوره نقاهت شما باید از تماس با نور خورشید بپرهیزید و با استفاده از آرایش ضد اشعه UV از تاثیر منفی نور خورشید برروی تزریق چربی دوری کنید.

تزریق چربی چه عوارضی دارد؟

خطرات تزریق چربی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خونریزی
 • نتایج نامطلوب
 • تجمع مایع زیر پوست
 • ایجاد جای زخم قابل توجه
 • تجمع چربی در رگ ها و ورود آنها به ریه (آمبولی چربی)
 • زنده نماندن 50% از چربی تزریق شده و در نتیجه کوچکتر شدن ناحیه مورد درمان
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه
فاطمه
22 روز قبل

دکتر بند انداختن تا چند وقت بعد از تزریق چربی به صورت ممنوعه ؟

drmohammadi13
مدیر
3 روز قبل
پاسخ به  فاطمه

بند انداختن ممنوع نیست ولی چون پوست ملتهب است ممکن است با بند انداختن ملتهب تر و قرمز شود بهتر است در ۲-۴ هفته اول رعایت شود

Scroll to Top