ابدومینوپلاستی در اهواز

ابدومینوپلاستی جراحی است ، که در آن شکم شما را با خارج کردن پوست و چربی اضافه و تنگ کردن پوست ناحیه بطنی صاف می کنند. مقدار زمان مورد نیاز و سختی این جراحی وابسته به مقدار پوست و چربی که نیاز به خارج شدن دارند می باشد. همچنین قبل از انجام این پروسه بهتر است مطالعاتی درباره آن داشته باشید و متوجه تمام مراحل و عوارض و مزایا این عمل شوید تا بتوانید به درستی بهترین تصمیم را بگیرید. برای متقاضیان عزیز جراحی ابدومینوپلاستی در اهواز ، راهنمایی لازم از سوی دکتر پروین محمدی ارائه شده است.

ابدومینوپلاستی - دکتر پروین محمدی

چه کسی برای ابدومینوپلاستی داوطلب مناسبی می باشد ؟

این جراحی برای همه افراد چه زن چه مرد که دارای سلامتی فیزیکی و وزن ثابت هستند مناسب می باشد. در ضمن بهتر است ، که ترجیحا سیگاری نباشند. شما نباید این جراحی را با لیپوساکشن اشتباه بگیرید؛ هرچند ممکن است پزشک در بخشی از ابدومینوپلاستی لیپوساکشن نیز انجام دهد. زنانی که بعد از یک یا چند زایمان عضلات و پوستشان کش آمده می توانند از این عمل بهترین بهره را ببرند. با کمک این پروسه می توانند عضلات خود را به حالت اول برگردانده و پوست اضافه خود را خارج کنند. این روش برای افرادی که از چاقی بیش از حد رنج می بردند و حالا با کاهش وزن پوست و در برخی موارد مقداری چربی اضافه دارند نیز کارساز است ؛ زیرا می توانند به راحتی پوست اضافه و چربی های باقی مانده را خارج کنند.

چه زمانی باید از انجام جراحی زیبایی شکم اجتناب کنیم؟

در صورتی که قصد بارداری دوباره و بچه دار شدن را دارید، بهتر است ابدومینوپلاستی خود را تا بعد از زایمان به تاخیر انداخته ؛ زیرا در طول این عمل افتادگی و کشیدگی عضلات با تنگ کردن آن ها از بین می رود و در صورت بارداری و زایمان دوباره این اثر از بین خواهد رفت و شما به حالت قبل از جراحی برمی گردید.

همچنین در صورتی که هنوز هدف برای کاهش مقدار قابل توجهی از وزن خود را دارید، بهتر است تا بعد از کاهش وزن صبر کنید و سپس عمل ابدومینوپلاستی در اهواز را انجام دهید. به این نکته که عمل زیبایی شکم زخم هایی در ناحیه بطنی ایجاد می شود. طول این زخم ها که در موازات با خط بیکینی قرار می گیرد به مقدار پوست برداشته شده بستگی دارد. با کمترین مقدار پوست ، روش برش کوتاه این جراحی با زخم های بسیار کوچک انجام می شود.

هنگامی که برای تصمیم گیری به بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز مراجعه می کنید ، ایشان راجع به تمام این گزینه ها با شما بحث میکند. شما با بحث و مشورت تصمیم نهایی خود را می گیرید و دکتر بهترین روش را برای شما انتخاب می کند تا آن را انجام دهد.

دلایل انجام ابدومینوپلاستی در اهواز

هرکس ممکن است به دلایل مختلف دچار چربی و پوست اضافه ، کشسانی ضعیف پوست و ضعف بافت های نگه دارنده ناحیه بطنی شود. برخی از این عوامل و دلایل عبارتند از:

 1. تغییر وزن زیاد
 2. بارداری
 3. جراحی های بطنی مانند سزارین
 4. افزایش سن
 5. نوع طبیعی بدن

همچنین می توانید این جراحی را به همراه سایر عمل های زیبایی بدن مانند پروتز سینه انجام داد. درضمن درصورتی که لیپوساکشن انجام داده اید ممکن است بخواهید بعد از آن عمل زیبایی شکم را نیز انجام دهید ؛ زیرا لیپوساکشن تنها بافت ها و چربی های اضافه زیر پوست را از بین می برد در حالی که ابدومینوپلاستی پوست اضافی را نیز جدا می کند.

چگونه برای ابدومینوپلاستی آماده شویم؟

اولین نکته این است که سیگار کشیدن می تواند باعث ایجاد عوارض و طولانی شدن دوره ریکاوری گردد. در صورتی که سیگاری هستید نیاز است ، که برای دوره مشخص و طبق دستور دکتر آن را کنار بگذارید. این موضوع تنها راجع به سیگار نیست و راجب تمام محصولات نیکوتین دار از جمله آدامس ها و سیگارهای الکتریکی نیز صدق می کند.

شما باید همه این محصولات را تا حدود حداقل یک ماه قبل از ابدومینوپلاستی در اهواز و دو هفته بعد از آن کنار بگذارید. هرچقدر مقدار این زمان و فاصله آن با جراحی بیشتر و طولانی تر باشد بهتر است. همچنین مطمئن شوید که غذاهای کامل و مفید مصرف می کنید و تغذیه خوبی دارید. از گرفتن رژیم های سنگین قبل از جراحی نیز پرهیز کنید ؛ زیرا مصرف مقدار کافی غذای سالم و مقوی برای بهبود شما لازم می باشد.

ضمنا بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز از شما می خواهد تا به مدت مشخصی قبل و بعد از عمل برخی داروهای رقیق کننده خون و محصولات رژیمی را مصرف نکنید. این داروها معمولا شامل آسپیرین ، داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب و غیره می شوند. مطمئن شوید قبل از آغاز پروسه امن ترین و راحت ترین مکان را برای دوران ریکاوری خود آماده کرده اید. مکان مورد نظر باید دارای خصوصیات زیر باشد:

 • مقدار زیادی لباس گشاد که به راحتی قابل پوشیدن و درآوردن باشند
 • یک تلفن در دسترس
 • سری دوش دستی و صندلی حمام

ابدومینوپلاستی - دکتر پروین محمدی

عمل زیبایی شکم در اهواز چگونه انجام می شود؟

وابسته به نتیجه دلخواه و روش مورد استفاده ، بهترین جراح ابدومینوپلاستی در اهواز می تواند حدود یک الی پنج ساعت زمان ببرد. این عمل به طور کلی به صورت یک پروسه سرپایی انجام می شود. این پروسه با بیهوشی عمومی انجام می شود، که شما را در طول عمل به خواب می برد. در ضمن شما نیاز دارید تا فردی را همراه خود ببرید تا شما را در راه برگشت تا منزل همراهی کند و رانندگی کند. همچنین در صورتی که تنها زندگی می کنید شخصی باید حداقل شب اول را در کنار شما باشد تا از شما مراقبت کند.

ابدومینوپلاستی کامل : این روش برای بیمارانی استفاده می شود، که نیاز به مقدار زیادی اصلاح دارند. برش ها برای انجام این پروسه بر روی خط بیکینی و هم سطح با موهای ناحیه تناسلی ایجاد می گردد. بعد از آن جراح عضلات و پوست اضافی را برمی دارد و ناحیه ابدومینال را صاف و تخت می کند. همچنین غیر از سایر برش ها یک برش نیز دور ناف شما ایجاد می شود ؛ زیرا لازم است تا ناف از بافت اطراف جدا شود. احتمال دارد لوله های تخلیه دز زیر پوست شما قرار بگیرد. این لوله ها بعد از چند روز و با تایید پزشک خارج می شوند.

ابدومینوپلاستی کوچک یا جزئی : این نوع از عمل معمولا بر روی افرادی که پوست اضافه کمتری دارند انجام می شود و زخم های کوچک تری برای اجرای آن نیاز است. همچنین در این روش نیاز نیست تا ناف شما جا به جا شود. پوست شما از بین زخم ها و ناف جدا می شود. این پروسه بین یک الی دو ساعت زمان می برد و مانند نوع کامل آن احتمال دارد ، که لوله های تخلیه در زیر پوست قرار داده شود.

ابدومینوپلاستی پیرامونی : این نوع از جراحی شامل ناحیه کمر نیز می شود. برخی اوقات دور کمر نیز به اندازه ناحیه بطنی چربی و پوست اضافه وجود دارد. در این حالت برای بیمار از این روش استفاده می شود. در این پروسه امکان این وجود دارد تا به راحتی پوست و چربی اضافه دور کمر را خارج کرد. این امر باعث می شود تا ظاهر بدن شما از همه زوایا بهبود پیدا کند.

بعد از اتمام جراحی شکم کامل یا جزئی زخم های شما با بخیه بسته می شوند و بانداژ بر روی آنها قرار می گیرید. امکان دارد جراح به شما بگوید که از بانداژکشی یا گن استفاده کنید. در صورت استفاده از این نوع بانداژ مهم است که به راهنمایی های بهترین پزشک ابدومینوپلاستی در اهواز درباره نوع استفاده و نگهداری از آن توجه کنید. همچنین به شما گفته می شود ، که چگونه بنشینید یا دراز بکشید، که کمترین درد را داشته باشید. شما باید فعالیت و تمرین های سنگین را 4 الی 6 هفته کنار بگذارید. مخصوصا اگر فعالیت زیادی دارید باید آن را محدود کنید. جراح شکم در دوره ریکاوری شما را در این کار راهنمایی می کند. به طور کلی یک هفته مرخصی از کار بعد از این عمل نیاز است ، اما درباره این مورد نیز می توانید با دکتر خود مشورت کنید.

ابدومینوپلاستی - دکتر پروین محمدی

ریسک و عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی

همانطور که انتظار می رود بعد از این جراحی شما درد و تورم را تجربه خواهید کرد ، که با استفاده از داروهای تجویز شده توسط دکتر قابل حل می باشند. همچنین ممکن است تا چند هفته درد ، بی حسی ، کبودی و به طر کلی خستگی را تجربه خواهید کرد. همانطور که تمام عمل ها و پروسه های درمانی عوارض و خطراتی را به همراه دارند ابدومینوپلاستی نیز عوارض خود را دارد ، که عبارتند از:

 1. زخم
 2. هماتوما(نوعی خون ریزی)
 3. عفونت
 4. سروما
 5. بهبود زخم آهسته و ضعیف
 6. لخته خون
 7. بی حسی در نواحی مختلف بدن و تغییر در حس ها

در آخر نکته ای که درباره ابدومینوپلاستی در اهواز وجود دارد این است که شما نباید برای انتخاب آن عجله کنید و برای نظر دیگران یا به جای کاهش وزن آن را انجام دهید؛ زیرا این عمل مرحله بعدی کاهش وزن می باشد و به تنهایی برای بهترین نتیجه و سلامتی شما کافی نیست.

دوره نقاهت بعد از ابدومینوپلاستی در اهواز

ریکاوری بعد از این پروسه پیکر تراشی می تواند طولانی باشد و به همین دلیل درک و فهم آن کمی برای شما دشوار می شود. بنابراین برای هضم بهتر برنامه و نکات مربوط به دوره نقاهت بعد از این جراحی را به شکل هفته به هفته برنامه ریزی و بخش بندی می نمایند تا به طور کامل به شما توضیح دهند که دقیقا چه اتفاقی در حال رخ دادن است و شما را متوجه آن کنند. همچنین باید بدانید که صبر داشتن در این دوره بعد از ابدومینوپلاستی بسیار مهم است و امری ضروری می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری مربوط به ریکاوری بعد از این پروسه به دست آورید.

چقدر زمان برای بهبود بعد از ابدومینوپلاستی نیاز است؟

به طور کلی باید گفت که پروسه های این جراحی بسیار متنوع می باشند و تفاوت های بسیاری بین آنها وجود دارد. جدا از این موضوع هر فرد پروسه متفاوتی با فرد دیگر را تجربه می نماید. این موضوع باعث می شود تا برنامه ریزی دوره نقاهت بعد از این عمل زیبایی و تشخیص زمان آن به کار دشواری بدل شود. این تفاوت ها دلیل خوبی است که شما با دقت هر چه تمام تر به راهنمایی ها و موارد مورد توجه پزشک خود دقت کنید تا در گذراندن پروسه ابدومینوپلاستی به مشکل برنخورید ؛ زیرا نیازهای هر کس در طول دوره نقاهت به پروسه ای که گذرانده مربوط می باشد و تنها پزشک خود شخص قادر به راهنمایی اوست.

همواره می توان مقادیر میانگینی را برای این موارد تعیین کرد ، اما دقت کنید که هر کس تفاوت های بسیاری با دیگری دارد. اکثر افراد با گذشت یک هفته از ابدومینوپلاستی به سر کار خود باز می گردند. همچنین می توانند فعالیت های پر فشار و ورزش را بعد از 4 الی 6 هفته از سر بگیرند. تمام زمانی که یک فرد بعد از این عمل زیبایی نیاز دارد بین 3 تا 6 ماه می باشد تا بتواند از نتیجه همیشگی و زیبایی ایجاد شده در اندام خود لذت ببرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرانک حاج محمدی
فرانک حاج محمدی
7 ماه قبل

سلام وقت بخیر.
چقدر بعد از زایمان سزارین میشه ابدو انجام داد؟

drmohammadi13
مدیر
7 ماه قبل

معمولا بعد از زایمان مدتی طول می کشد تارحم کوچک شده و به اندازه قبل از بارداری برسد. همچنین وزن و شکم به وضعیت متعادل برسد و اگر بلافاصله بعد از سزارین عمل ابدو انجام شود معمولا نتیجه رضایت بخشی ندارد. بنابراین.بهتر است که. چند ماه صبر کرد و سپس عمل را انجام داد.

Scroll to Top