لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش رایج برای رسیدن به اندامی زیبا، صاف، ایده آل می باشد. این روش با حذف چربی از نقاط مختلف بدن به فرد برای رسیدن به تناسب اندام کمک می کند.

با برش های ریزی که در روش ليپوساکشن زده می شود این چربی های اضافه از بدن تخلیه می گردد.

کاندیدای انجام لیپوساکشن

در اغلب موارد رژیم غذایی و ورزش کردن به فرد کمک می کند تا به اندامی ایده آل دست یابد، اما برخی از افراد حتی با انجام ورزش ها و رژیم غذایی سخت نیز نمی توانند چربی های اضافه بدن شان را برطرف کنند و به اندامی زیبا برسند.

این افراد می توانند با استفاده از ليپوساکشن به اندام دلخواه خود دست یابند.

لیپوساکشن شکم

اغلب کاندیدایی که برای انجام ليپوساکشن مراجعه می کنند قصد برطرف کردن چربی های اضافه ناحیه شکم را دارند.

لیپوساکشن پهلو

نتایج ایده آل ليپوساکشن بر روی پهلو ها موجب شده است افرادی که از چربی های تجمع یافته در پهلو هایشان خسته شده اند و احساس نارضایتی می کنند برای انجام این روش اقدام کنند.

هدف کلی از انجام این درمان ایجاد کمری باریک می باشد.

 تا کنون افراد بسیاری برای انجام ليپوساکشن پهلو اقدام کرده اند و از نتیجه بسیار مطلوبی بهره مند شده اند. این امر در ایجاد اندامی ایده آل به فرد کمک بسیاری می کند.

لیپوساکشن

دوران نقاهت بعد از لیپوساکشن

 • در این دوران بهتر است خوب استراحت کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.
 • ممکن است در مناطق تحت درمان احساس درد کنید که با مصرف دارو های تجویز شده پزشک می توانید آن را تسکین دهید.
 • دارو های تجویز شده را تا آخر مصرف کنید.
 • پس از گذشت سه روز می توانید به انجام فعالیت های روزانه بپردازید.

مراقبت های بسیاری وجود دارد که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت.

رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن

پس از انجام روش لیپوساکشن ، باید میزان لیپوپروتئین های سبک (LDL) و لیپوپروتئین های بسیار سبک (VLDL) و تری گلیسیرید های مصرفی را کم کرده و کاهش دهید.

همینطور باید سعی کنید تا سطح متابولیزم بدن خود را افزایش داده و میزان سوخت و ساز چربی ها و مصرف لیپوپروتئین های سنگین (HDL) را بالا ببرید.

به تقویت سیستم ایمنی بدن خود پرداخته و از خستگی و ضعف شدید بدن خودداری کنید.

همچنین باید تا حد امکان از خونریزی و از دست رفتن آب بدن بعد از عمل لیپوساکشن ،با داشتن یک رژیم غذایی سالم و خوب جلوگیری کنید.

 

لیپوساکشن

 

نبایدها در رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن

 • گروه نوشیدنی ها : از نوشیدن مشروبات الکلی، چای، نوشابه، قهوه و نوشیدنی های کافئین دار و همچنین نوشیدنی های دارای نمک و قند افزوده مثل نوشابه های گازدار، قهوه بدون کافئین و نوشابه های بدون قند یا رژیمی خودداری کنید.
 • گروه حبوبات : از مصرف سویا پرهیز نمایید.
 •  گروه چربی ها و روغن ها : به طور کلی از خوردن تمامی چربی ها و روغن های گیاهی، حیوانی و غیره خودداری کنید.
 • گروه میوه ها : سعی کنید از میوه ها به شکل تازه استفاده کرده و میوه های فریز و کنسرو شده، میوه های پخته شده  که به آن ها قند اضافه شده است، مربا، شربت ها و آبمیوه های حاوی قند افزوده و ژله را مصرف ننمایید.
 • گروه غلات : محصولاتی که از غلاتی که به آن ها روغن، چربی، زرده تخم مرغ یا قند اضافه شده است تهیه شده اند، جوانه گندم استخراج شده، آرد سویا و آرد کاملا سفید شده، غیر مجاز می باشد.
 • گروه نمک : به جز نمک طعام، آن هم به میزان بسیار کم، مصرف تمامی نمک های دیگر ممنوع است.
 • گروه مغز ها و دانه ها : مصرف همه دانه ها مگر اینکه به میزان بسیار کم و به عنوان ادویه یا چاشنی استفاده شوند و همینطور مصرف تمامی مغزیجات به جز شاه بلوط غیرمجاز است.
 • گروه ماهی و مرغ : مواد غذایی غیر مجاز: گوشت های چرب مثل همبرگر چرب، استیک ماربلد، گوشت های نمک زده، گوشت کباب شده با سس، سوسیس و کالباس، گوشت غاز و مرغابی، ماهی های چربی مانند ماهی کنسرو شده در روغن، ماهی ساردین و ماهی خلخالی همچنین مصرف گوشت های اندامی همچون دل و جگر و قلوه.
 • گروه سبزیجات : مصرف سبزیجات به جز زیتون و آووکادو بسیار مفید می باشد.

قیمت لیپوساکشن

افراد برای این که یک روش درمانی مانند ليپوساکشن را پیش بگیرند در ابتدا مواردی را در نظر دارند، یکی از این موارد هزینه لیپوساکشن می باشد. لازم به ذکر است که شما بدون انجام معاینات لازم نمی توانید از این هزینه آگاهی پیدا کنید پس بهتر است جهت آگاهی از هزینه ليپوساکشن به یک مرکز زیبایی مورد اعتماد مراجعه کنید.

Call Now Button